• Хотинські вісті

Новий сервіс – пенсія в «один дотик»


Відтепер можна не виходячи з дому подати необхідні документи для призначення пенсії. Про впровадження нового зручного сервісу вебпорталу Пенсійного фонду України розповіла під час пресконференції начальник Хотинського сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Світлана Шкуренко.


– Сервіс призначення пенсій в «один дотик» є першим етапом впровадження системи «е-пенсія», – поінформувала Світлана Шкуренко. – Така послуга дозволяє їх призначити за одне відвідування громадянами сервісного центру, а усі необхідні документи вони можуть заздалегідь передати онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Це допомагає людям не витрачати свій час та уникнути черг.


Такий сервіс діє з початку серпня і передбачає, що громадянин пенсійного чи передпенсійного віку може дистанційно передати заяву та копії документів, засвідчивши їх своїм електронним підписом.


«Головне наше завдання – покращити обслуговування відвідувачів, мінімізувати витрати часу на оформлення пенсій і так званий людський фактор. З цією метою запроваджено нову автоматизовану систему призначення пенсій, що сама визначає найбільш вигідні умови для отримувача. Послуга в «один дотик» – це лише одне відвідування установи для того, аби забрати пенсійне посвідчення», – зазначила начальник Хотинського сервісного центру С. Шкуренко.


Як це працює

Фахівець детально роз‘яснила як подати документи онлайн. Отже, як це зробити – крок за кроком.


Для призначення пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, потрібно:

1) зайти в свій електрон­ний кабінет на вебпорталі та авторизуватися за допомогою електронного цифрового підпису (отримати його не є проблемою, бо такий, наприклад, безоплатно роблять клієнтам банку);


2) у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет сканованих документів (чи їх фотокопії);


3) підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення».


Користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

– Після подання документів онлайн у стислий термін формується електронна пенсійна справа і швидко призначається пенсія. А у випадку, якщо виникне необхідність в інших документах, якихось довідках, то заявника буде повідомлено про це, і можна їх додати, знову ж таки без відвідування сервісного центру (додавати документи можна протягом трьох місяців), – зауважила Світлана Шкуренко. – Після ухвалення рішення щодо призначення пенсії громадянин отримає електронне повідомлення або СМС про необхідність візиту до сервісного центру для проходження ідентифікації та отримання пенсійного посвідчення. Це вже потрібно зробити лише особисто, адже маємо впевнитися, що це саме та людина, якій призначено пенсію.


Начальник Хотинського сервісного центру також наголосила, що впровадження нової системи спростить взаємодію громадян із фондом, зменшить витрати часу на оформлення пенсії. І додала, що зареєструвавшись в електронному кабінеті, громадяни можуть перевірити свій страховий стаж, наприклад, чи достатньо його, чи платить роботодавець єдиний соціальний внесок у повному обсязі.


Крім того, Світлана Шкуренко запевнила, що паралельно з послугою «е-пенсія», громадяни як і раніше можуть звертатися особисто до Хотинського сервісного центру для подачі документів на призначення пенсії.

17 views0 comments