• Хотинські вісті

Новий антирекорд захворюваності та ситуація в краї


В Україні станом на ранок 20 серпня зафіксовано 2134 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19 – це новий антирекорд з кількості виявлених хворих за добу. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров‘я.


А кількість лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у нашій країні наближається до 100 тисяч (на 20.08.2020 року їх кількість становить 98 537, з них 2184 летальні).


Ситуація в краї

Чернівецька область – серед регіонів з найбільшим приростом захворюваності. На ранок 20 серпня ситуація така: за минулу добу фахівці обласного лабораторного центру виявили 189 випадків коронавірусу, загальна кількість інфікованих на Буковині становила 8297 осіб.


За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС Чернівецьку область розділено на три рівні карантинних обмежень:

• червоний рівень – Кіцманський район;

• помаранчевий рівень – місто Чернівці, Глибоцький район;

• жовтий рівень – Вижницький, Герцаївський, Заставнівський, Кельменецький, Новоселицький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони.

Нові правила адаптивного карантину діють із 17 до 30 серпня, а потім переглядатимуться.


Для Хотинщини, яка наразі перебуває у «жовтій» зоні, чинні такі обмеження:

- заборона проведення масових заходів у закладах харчування у кількості понад 20 осіб,

- відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.

Як і раніше, діє вимога у громадських будівлях та транспорті одягати маски чи респіратори.


У разі збільшення захворюваності, є вірогідність потрапляння нашого краю у «помаранчеву» зону (як нині Чернівці та Глибоччина), де обмежень більше. А у «червоній» (нагадаємо, до неї віднесено Кіцманський район) заборонено відвідування закладів освіти, робота громадського транспорту, діяльність ресторанів та кафе.

На Хотинщині відбулося вагоме зростання захворюваності: на 20 серпня загальна кількість інфікованих сягнула 429 осіб. Тільки із 17 серпня підтверджено 53 випадки інфікування. Про це повідомила головна лікарка Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка. Госпіталізовано 32 пацієнти, чотири з них наразі у важкому стані.


Тож захворюваність на COVID-19 майже щодня б‘є рекорди. Тому медики закликають краян носити маски, дотримуватися соціальної дистанції, уникати людних місць. Бережіть себе та близьких!

12 views0 comments