• Хотинські вісті

Нова відмітка у посвідченні водіяРух до європейських стандартів неможливий без реальних дій. Дотримуючись цього девізу, сервісні центри МВС крок за кроком запроваджують нововведення, що адаптують підготовку водіїв та національне посвідчення до європейських зразків.


Відсьогодні почала діяти ще одна не менш знакова новація. У посвідченні водія тепер є відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. Вона зазначається у графі 12 документа у вигляді коду «78».


За її наявності водії зможуть керувати автівкою лише з автоматичною коробкою передач, а за відсутності – з будь-якою. Зміни не торкнуться тих кермувальників, яким посвідчення були видані раніше.


Регламентує ці зміни Постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року №1007. Нею запроваджено цілу низку нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами з метою трансформації держави у напрямку європейських стандартів.


Наразі вже змінився дизайн бланка посвідчення водія. З минулого року він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського посвідчення, стилізоване зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни.


Бланк став більш захищеним від підробок. У ньому імплантований електронний носій, зазначається термін його дії, а також група крові та резус-фактор водія. Попереду – практичне запровадження відмітки про надання згоди або незгоди на посмертне донорство.

Анна Вишивана,

головна спеціалістка із зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернівецькій області.

345 views0 comments