• Хотинські вісті

Не раз був поранений, але далі йшов бити ворогаХотинщина знову прощалася з Героєм – командиром розвідувального підрозділу, мужнім воїном Петром Оберштом з Ярівки.


– Сьогодні ми провели в останню дорогу справжнього Героя, досвідченого військового, який з 2014 року брав участь у бойових діях на сході України в добровольчих формуваннях. Тільки у червні 2020-му підписав контракт на службу в ЗСУ. І до останнього дня залишився вірним українському народові, – з такими словами звернувся до рідних і всіх присутніх, які прийшли скласти шану полеглому, Іван Ванзар, начальник 1 відділу Дністровського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки.


Він розповів, що старший лейтенант, командир розвідувального взводу Петро Степанович Обершт, 1969 року народження, загинув у важких боях на Харківському напрямку.


– Петро був врівноважений, доброзичливий. За фахом – бухгалтер-програміст, колись працював у податковій службі, – розповідає його старший брат Анатолій (їх було четверо дітей у сім'ї ). – З початку АТО добровольцем воював на сході, не шукав офіційного статусу чи пільг.


Як і багато інших досвідчених бійців, з початком повномасштабної війни Петро Обершт пішов на передову.


«Мій брат тричі був поранений, також отримав контузію, коли його бронетранспортер підбили рашисти. Часто з ним подовгу не було зв’язку. Я просив його, що як підлікуєшся, то вже повертайся додому. Але він знову вирушив на фронт. Дали новий бронетранспортер, напевно, і той підбили…», – ледь стримуючи сльози, говорить Анатолій Обершт.


Він розповів, що його син теж зараз на війні. Тож коли до нього на подвір’я приїхали військові, то одразу тривога стиснула серце, аж погано стало. Адже на війні: і син, і брат.

«Важко передати словами, що відчував у той момент. Комісар мені сказав, що брата вже немає… Загинув у районі Ізюма на Харківщині. Це велике горе для нашої родини», – з болем каже Анатолій.


«Душа болить, коли розумієш, що вже ніколи не поговоримо з Петром. Він був дуже розумним, у школі чи не найкраще за всіх знав математику, перемагав на олімпіадах. Був хорошою людиною, але сімейне життя не склалося… Батьки померли. Сам залишився, пішов воювати. Війна забирає наших хлопців, яким ще жити і жити. Майже кожного дня у наш край приходять звістки про смерть захисників. Коли ж це припиниться?!», – каже Ніна, хрещена мама загиблого Петра Обершта.


Його поховали з усіма почестями, духовим оркестром та військовим салютом. Вічна слава і вічна пам‘ять хороброму бійцю, який тепер у Небесному легіоні Героїв, які загинули, захищаючи кожного з нас.

Дякуємо за подвиг! Вічна пам’ять і шана Герою.

491 views0 comments