• Хотинські вісті

Неправильно підібрані окуляри можуть зіпсувати зір

Updated: Aug 27, 2019Де можна пройти професійну діагностику зору та підібрати окуляри в Хотині?


Незважаючи на стрімкий технічний прогрес в офтальмології, одним з найбільш поширених і доступних методів корекції зору нині залишаються окуляри. Вони дають можливість нормально бачити мільйонам людей. Та, на жаль, далеко не всі краяни перед тим, як їх купити, звертаються до фахівця, а підбирають їх самостійно, шляхом примірки. При цьому дуже ризикують своїм зором, який може погіршитись через неправильно проведену корекцію.


Окулярами торгують скрізь – з лотків на ринку і вулицях, на вокзалах, їх навіть носять безпосередньо на підприємства та в організації, де пропонують працівникам обрати ті, що до смаку. І багато хто купує, бо дешевше, ніж в крамницях оптики, послуги яких сьогодні не всім по кишені. При цьому увагу звертають здебільшого на зовнішній вигляд оправи. А які лінзи в неї вставлені, більшість покупців навіть не замислюється. Бо у свідомості багатьох закріпилося ставлення до окулярів не як до виробу медичного призначення, а як до аксесуара.


Що відбувається, якщо в окулярах не дотримані оптичні показники або лінзи зроблені з матеріалу низької якості? Починається процес звикання, при якому організм намагається компенсувати оптичні викривлення ціною перевтоми очей, головного болю і подальшого погіршення зору.


Офтальмологи застерігають: невідповідність міжцентрових відстаней окулярів і очей людини (наприклад, покупець обирає окуляри на 64 мм, а міжцентрова відстань очей у нього – 60 мм) призводить до розбалансування бінокулярного зору як основи повноцінного зорового сприйняття. При великих відхиленнях настає прихована косоокість. За умов же недотримання нормальної (12 мм) відстані лінзи від вершини рогівки ока, окуляри перестають відповідати заявленим діоптріям (одиницям, в яких виражається сила лінз), адже при більшій відстані посилюється дія позитивних і слабшає дія негативних лінз.

Ростислав Настенко, консультант салону оптики.


У салоні оптики, що за адресою: м. Хотин, вул. Б. Хмельницького, 7 (другий поверх, навпроти поліклініки), ви зможете придбати виключно якісні товари (оправи, виготовлення окулярів будь-якої складності, сонцезахисні окуляри, контактні лінзи та багато іншого) й отримати вичерпну консультацію.
Увага! За цією ж адресою можна пройти комп’ютерну діагностику зору на спеціальному медичному приладі – авторефрактометрі (на правах реклами).

(На правах реклами)


39 views0 comments