• Хотинські вісті

Неповторний новорічний сюрприз


Перші немовлята 2020-го на Хотинщині

Відкрила цей рік на Хотинщині дівчинка. У Чернівцях теж у новорічну ніч народилися самі дівчата. Кажуть, це віщує мир.


У пологово-акушерському відділенні Хотинської райлікарні перше немовля з'явилося на світ 2 січня, а в перший день року пологів не було.


Спілкуємося з мамою маленької новонародженої, вона з любов'ю пригортає дорогоцінний згорточок вагою 2550 грамів.


– Дівчинку назвали Софією, вона зробила нам такий неповторний новорічний сюрприз, адже очікувана дата пологів мала бути пізніше, – розповідає матір Надія Какараз. – Я сама із Кельменеччини, гостювала у родичів у Хотинському районі, а тут доня попросилася на світ... Ми з чоловіком дуже щасливі її появі у нашому житті.

І ось ця дівчинка на другий день після народження уже потрапила на першу в житті фотосесію – від "Хотинських вістей", як перше немовля 2020-го на Хотищині. Її з нетерпінням вдома чекають тато, сестричка та всі рідні.


Другим народився хлопчик – маленький козак вагою 3500. Його одразу після пологів поклали на живіт татові. Адже сучасні дослідження довели, що для майбутнього розвитку малюка вкрай важливо бути поруч із мамою і татом з перших хвилин життя.– Це робимо для м’якої адаптації дитини після народження. Тобто малюка у перші хвилини кладемо до мами на груди, а якщо здійснюємо операцію шляхом кесаревого розтину, то – батькові на живіт, – роз'яснює завідуюча пологово-акушерського відділенням Зінаїда Дорош. – Так діємо згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб забезпечити тепловий ланцюжок і контакт “шкіра-до-шкіри”. Дитинку накриваємо пелюшкою та спільною з матір’ю чи татом ковдрою. Таким чином їх необхідно залишати на щонайменше дві години.

Цікавимося враженнями у батька новонародженого – Сергія Шестобанського з Анадол. Він усміхається, каже що дуже щасливий, а емоції важко передати словами. Поряд старший син – теж хотів побачити маленького братика. Матір Анастасія набирається сил, а малюк тихо спить, зігрітий теплом і любов’ю рідних.


Тим часом у пологовому ще одна породілля разом з чоловіком готувалася побачити свого малюка.

Щиро зичимо новонародженим рости здоровими на радість своїм батькам!

18 views0 comments