• Хотинські вісті

Необережність може дорого коштуватиРятувальники застерігають про небезпеку пожеж в екосистемах


В осінній період частішають випадки пожеж на відкритих територіях. У першу чергу, це зумовлено тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву.


Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою таїть велику небезпеку, а ліквідувати такі пожежі складно через швидке поширення вогню на велику площу.


При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає 2 метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, зона таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази.


Якщо ж сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу житлових будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.

Зважаючи на це, рятувальники застерігають: для виникнення пожеж через спалювання сухої трави достатньо кинутого недопалка чи сірника або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття.


Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди:


• у жодному разі не спалюйте сміття та сухостій;

• не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;

• не розкладайте багаття поблизу будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не менше п’ятнадцяти метрів;

• не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

• завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;

• коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою;

• не дозволяйте дітям гратися з вогнем і розводити багаття без нагляду дорослих!


Не слід забувати і про те, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати.

Хотинський районний сектор

Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

7 views0 comments