• Хотинські вісті

Незвичайні мильні букети створює Наталія СкрипникРедакція «Хотинських вістей» не втомлюється шукати талановитих, творчих людей з неординарними хобі та професіями. Цього разу поспілкувалися з майстринею, яка виготовляє мило ручної роботи та із натуральними інгредієнтами. Мало того – створює з нього букети. Це робить клішківчанка Наталія Скрипник.


Як з’явилося несподіване хобі, читайте в інтерв’ю.


– Наталіє, з чого почалось ваше захоплення?

– Почалося все під час карантину. На той час працювала вчителькою та педагогом-організатором, заняття часто доводилося проводити з дому дистанційно. А оскільки я – людина творча, мені постійно потрібно щось робити, просто не можу сидіти склавши руки, – зізнається Наталія.


– За фахом я – хімік, тож спочатку зацікавилася миловарінням з «нуля». Для цього необхідне спеціально відведене місце, щоб проводити хімічну реакцію омилення жирів лугами. А у квартирі з двома дітьми на карантині це робити небезпечно, – додала жінка.


З інтернету дізналася, що є вже готова основа, яку можна використовувати для виготовлення натурального мила, додаючи до неї будь-які олії, фарбники, ароматизатори для створення цікавих варіантів мильних виробів.– Які інгредієнти використовуєте?

– Вибираю якісну основу без сульфатів. Фарбники та ароматизатори – харчові. Замовляю різні силіконові форми, в яких можна виливати квіти, овочі, фрукти, тваринок.

Проте найбільше мені до вподоби саме мильна флористика, тому і користуюся переважно формами квітів.


– Як довго, зазвичай, триває процес виготовлення такого подарунку?


– Магія створення починається тоді, коли в уяві з’являється картинка майбутнього букету. Спочатку підбираю форми, фарбники, ароматизатори та беруся за його виготовлення, – каже Наталія.

Далі змішує кольори, розплавляє основу. До речі, тут також потрібно дотримуватися певних умов: вона продається у твердому стані, а температура її плавлення +50 градусів за Цельсієм. Тож майстриня стежить, щоб основа не закипіла, оскільки це негативно позначиться на готовому виробі.


"Потім заливаю розчин у форми, поєдную кольори, щоб отримати найбільш природний відтінок квітки. А вже далі починається найцікавіше, коли справа доходить до формування букетної композиції. Тут фантазія та творчість проявляється у повній мірі. І саме цей процес мені приносить найбільше задоволення, коли врешті з’являється омріяна «картинка»", – розповідає вона.– Де навчилися миловарінню?

– Ніяких курсів не проходила, я самоучка, просто переглянула кілька відео з майстеркласів з цієї теми. Мені здається, що найголовніше – це мати бажання, а все необхідне нині можна знайти в інтернет-ресурсах. Саме на цьому наголошую у розмові зі своїми дітьми: що з розвитком сучасних технологій їх можливості необмежені, на відміну тих, що мали колись ми у підлітковому віці.


– Чи беретесь за виготовлення іншої продукції з догляду за шкірою?

– Окрім букетів, роблю також натуральні цукрові скраби для тіла. Нині готую замовлення до 8 Березня. А для жінок, як відомо, засоби для догляду за власним тілом – один з найкращих подарунків.


– Чи підтримують вас у цьому захопленні рідні?

– Моя сім’я підтримує мене у будь-яких починаннях, і мильна флористика – не виняток. Наприклад, син Владислав – експерт з підбору кольорів. Коли формую композицію, завжди його запитую, якого відтінку не вистачає. І він дає слушні поради, до яких завжди прислуховуюсь.

Донечка Валерія також захопилася миловарінням, у неї в колекції вже є декілька виробів.


А чоловік Сергій дає вирішальну оцінку моїй роботі. Тому можна сказати, що наша родина працює у творчому тандемі.


– Яка для вас найбільша похвала та радість?

– Щирі емоції людей, які отримують у подарунок букет, виготовлений мною власноруч. Це неабияк надихає на продовження цієї справи.


Життя склалося так, що нам із сім’єю довелося переїхати на Луганщину. Нині працюю юрисконсультом у Центрі первинної медико-санітарної допомоги, проте у вільний час віддаюся своєму захопленню, бо саме воно додає сил та радості. Замовлення відправляю у будь-які куточки країни. І щиро радію, коли саме на малу батьківщину відправляю свої роботи із логотипом Nata S (це мої ініціали) та soap miracle (у перекладі з англійської означає «мильне чудо»).


А підписую вироби зазвичай такою фразою: «Емоції мають бути позитивними», бо ж так хочеться, щоб навіть у непростому сьогоденні люди знаходили радість, не втрачали віру і попри все займалися улюбленою справою, – зазначила майстриня.


262 views0 comments