• Хотинські вісті

Недобоївська ОТГ виборола європейський грант


З користю для громади відтепер будуть використовувати гілля, що залишається після обрізки садів, яких є немало у Недобоївській об‘єднаній громаді. Такі відходи сільгоспвиробництва перероблятимуть на щепу для опалення.

У рамках реалізації Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання» за проектом «Різні громади – спільні рішення» було закуплено промислове обладнання для надання послуг членам створеного торік сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Fruit eco-op» Недобоївської ОТГ. Його призначення – утилізація та енергетичне використання деревної біомаси, що залишається після обрізки садів.

Детальніше розповідає заступник Недобоївського сільського голови А. Д. Дранчук:

– Придбане обладнання – це подрібнювач, який агрегатується з трактором. Його можна транспортувати до садів, розташованих у різних місцях. За допомогою такої техніки утилізують деревну біомасу, що залишається після обрізки насаджень. Отримана щепа – це біологічне паливо, яке використовуватимемо в котельнях закладів соціальної сфери нашої громади. Вартість подрібнювача чимала – 960 тисяч гривень. Кошти для придбання техніки отримали у рамках здійснення зазначеного проекту. Це стало вагомим кроком у здійсненні головних завдань, які вирішує «Яблунева агломерація».

Прикметно, що дотепер в області не було подібної техніки. А вона вкрай необхідна, бо тепер відпадає необхідність спалювати обрізані гілки дерев. Це стане помітним кроком у вирощуванні екологічно чистої продукції, а грунт і довкілля не будуть забруднювати продукти горіння, – акцентує увагу А. Д. Дранчук.22 views0 comments