• Хотинські вісті

На яку допомогу можуть розраховувати переселенці та їхні роботодавці
Уже з'явилося роз’яснення, за якими напрямками за рішенням Уряду вимушені переселенці зможуть отримати державну допомогу. ▶️Кожному переселенцю в Україні держава виплачуватиме щомісяця допомогу в розмірі 2 тисячі гривень.

▶️Батькам кожної дитини, яка переїхала до більш безпечних регіонів, буде виплачено 3 тисячі гривень щомісячно.

▶️Також 3 тисячі гривень щомісячно отримуватимуть особи з інвалідністю.

▶️Кожен роботодавець отримає 6500 гривень щомісячно на оплату праці найманого вимушеного переселенця.

▶️Кожна родина, яка надала прихисток вимушеним переселенцям, щомісячно отримуватиме компенсацію у розмірі 450 гривень на оплату комунальних послуг (за кожного, кому надано прихисток).


Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.


Наступним кроком – через тиждень необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання (саме з наступного тижня можна буде звернутися до відповідного органу).


«До кінця тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення, також за цей час налагодимо диференціацію розмірів виплати в залежності від категорії особи, яка звертається. Отже, вже з початку наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги», – поінформувала очільниця міністерства соціальної політики України Марина Лазебна.


Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця. ❗️ Виплати здійснюватимуться через Дію, на картку банку. Джерело - Мінсоцполітики, Центр протидії дезінформації при РНБО України.


123 views0 comments