• Хотинські вісті

На Хотинщині стартувала акція«Створюємо ліси разом»Краса природи рідної Хотинщини розкриває і красу людської праці, народжує бажання зробити свій край ще прекраснішим. Тому лісівники Хотинщини оберігають і примножують лісові багатства, роблять великий внесок у примноження зелених скарбів.


Садити ліс – це наче свято для лісівників, до цього вони ставляться дуже відповідально, адже плекають дерева для майбутніх поколінь. І прагнуть долучити до такої доброї справи дітей, небайдужу громадськість. Ось і цього року працівники та керівництво ДП «Хотинський лісгосп» спільно з школярами, представниками місцевої влади та журналістами «Хотинських вістей» долучилися до проведення акції «Створюємо ліси разом», ініційованої Державним агентством лісових ресурсів України.

Усі разом приїхали у Клішковецьке лісництво. Поряд зі столітніми дубами – підготовлена ділянка, де вже розмічено перші ряди для майбутнього лісу. Учасникам видали рукавички та новенькі фартухи із символікою акції озеленення.Спочатку лісничий Клішківецького лісництва Ілля Балахтар провів інструктаж як дітям, так і усім учасникам. Розповів, як правильно садити деревця, щоб вони прижилися та укорінилися. Також наголосив на дотриманні дистанції. Після цього усі розбилися на групи і взялися до посадки під чітким керівництвом головного лісничого Всеволода Врублевського та провідного інженера з лісових культур Володимира Одажія.


І дорослі, і діти працювали дружно, з піднесенням, тож робота ладилася. І ось уже стрункі рядочки тендітних сіянців милують око. Діти радіють, що долучилися до доброї справи.І навіть не віриться, що через десятки років це буде величний ліс з могутніми дубами. «Зустрінемося тут через сто років і побачимо результат!», – жартують лісівники. Адже плодами їхньої нелегкої праці скористаються вже наступні покоління.

«Працівники лісового господарства працюють на майбутнє, адже для того, щоб з маленького жолудя виросло доросле дерево, необхідно 100 років. Тож вирощування лісу – надзвичайно важка праця, результати якої майже недосяжні для тих, хто садить і плекає це зелене диво – український ліс», – зазначив директор ДП «Хотинський лісгосп» Ігор Чаглій.


Він розповів, ці сіянці дуба звичайного вирощені із заздалегідь заготовленого насіння у власних розсадниках.


У результаті спільної праці в Клішківецькому лісництві ДП «Хотинський лісгосп» висаджено близько 10 тисяч штук сіянців дуба звичайного на площі 2,9 га та в Хотинському лісництві – 2 тисячі штук таких сіянців на 0,7 га. Загалом у цей день створено 3,6 га майбутнього лісу Хотинщини, де кожна людина зможе отримати частину душевного спокою та гармонії, поєднатися з природою насолодившись її красою.


Акція «Створюємо ліси разом» відзначається під гаслом «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту» і триватиме до 17 квітня – Дня Довкілля України. А 10 квітня цьогоріч відбудеться акція «Озеленення планети».


– Навесні цього року Хотинський лісгосп планує відновити ліси на площі понад 80 гектарів, з них – створенням лісових культур дуба звичайного на площі 45 га, – зауважив директор Ігор Чаглій. – Тож запрошую усіх небайдужих узяти участь у акції «Озеленення планети», яка відбудеться 10 квітня цього року.


Адміністрація ДП «Хотинський лісгосп» та колективи Клішківецького і Хотинського лісництв висловлюють щиру вдячність всім, хто зміг долучитися до цієї важливої справи.
48 views0 comments