• Хотинські вісті

На Хотинщині горів бензовоз



Пожежа в спеціалізованому вантажному тягачі «Mercedes-Benz Actros 1844» виникла 3 квітня в с. Білівці. Водій помітив задимлення в кабіні та одразу викликав рятувальників. Зрозумівши, що є загроза вибуху, він спробував загасити полум’я самотужки за допомогою вогнегасника та ліквідував пожежу до прибуття пожежно-рятувального підрозділу.



Причина займання встановлюється. Проте, за попередньою версією, причиною пожежі могла стати несправність електричної системи автомобіля.


Рятувальники нагадують, що автомобіль повністю вигорає за 20 хвилин. Щоб ушкодження стали фатальними, достатньо навіть 5 хвилин. Найчастіше в автівці горіння виникає у моторному відсіку. Розпізнати загорання можливо за ознаками виділення тепла та диму.

У випадку пожежі, до приїзду пожежників, варто спробувати побороти стихію самостійно. Лише так ви зможете зберегти свій автомобіль частково неушкодженим. Тому, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі у доступному місці. Найкраще підійде вуглекислотний або порошковий вогнегасник об’ємом до 5 літрів.


Під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту. Відкриваючи капот – направте одразу вогнегасник, адже інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється. Найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників.

Щоб уникнути пожежі в автомобілі:

· не транспортуйте бензин у пластмасових каністрах (пластмаса накопичує статичну напругу, що може стати причиною спалаху бензину);

· стежте за паливними шлангами автомобіля;

· ніколи не заправляйтеся при працюючому двигуні;

· якщо в автомобілі часто перегорають лампочки або запобіжники, потрібно провести технічний огляд! Можливо, це наслідки короткого замикання, через яке може статися пожежа;

· будь-який провід у підкапотному просторі повинен бути ретельно ізольований;

· стежте за справністю газової установки, якщо вона встановлена у вашому автомобілі.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможе уникнути пожежі на транспорті, а у разі потреби діяти швидко та впевнено.

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

47 views0 comments