• Хотинські вісті

На Україну чекають різкі стрибки температур: кліматолог розповіла про нові погодні реалії


У квітні 2020-го багато господарств краю потерпали від заморозків. Фото з нашого архіву.


У новій кліматичній реальності Україна живе приблизно з 2005 року


На Україну чекають різкі стрибки температур, посушливий квітень і ранні заморозки. Як пише ІА АСС з посиланням на OBOZREVATEL, про це розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.


«Відбулися нові зміни в загальній циркуляції, вона зараз інша», – повідомила вчена. Ця реальність вирізняється нестійкою погодою й різкою зміною температур.


«Стоїть тепло, а потім раз – зниження температури на 10-15 градусів. І не важливо, який сезон. Усі сезони стали нестійкими. Можливі екстремальні випадки – сильні опади, різкі штормові явища», – пояснила вона.

«Зима, яку ми бачимо зараз, буде в межах найближчих 5 років. Навіть якщо морози й будуть, то це щонайбільше тиждень. Ви пам'ятаєте, яка ожеледиця була нещодавно. Це зараз буде більш характерно для зими», – попередила синопткиня.


За її словами, цієї весни, як і минулої, квітень може бути посушливим, а восени можливі ранні заморозки.


«Ми побачили, що для весни дуже важким став квітень – практично без опадів. Це дуже погано для сільського господарства. Така наша дійсність... Те, що ми бачимо зараз, – це основа. На цю основу буде накладатися подальше посилення нестійкості», – пояснила В. Мартазінова.


Глобальне потепління не зупинити,

але Україна – у привілейованому становищі


Як розповіла Вазіра Мартазінова, всупереч поширеній думці, процеси глобального потепління пов'язані насамперед із геофізичним, а не з людським фактором. З цієї причини впливати на нього практично неможливо.


«Про те, що процес глобального потепління можна зупинити, розповідають казкарі. Нічого не можна зупинити», – наголосила вона.

У цьому контексті навела приклад стихійних лих у США: «Америка – сильна країна, там є дуже багато хороших вчених. Але коли йдуть штормові циклони, вони нічого не можуть вдіяти. Що вже говорити про процеси щодо всієї земної кулі... Цю тему навіть не має сенсу обговорювати. Як би ми не робили зелені насадження, як би не скорочували викиди парникових газів, є геофізичний фактор. Людський фактор – лише одна з складових, але незначна порівняно з геофізичними факторами», – констатувала вчена.


Водночас вона заявила, що становище України в цьому мінливому світі – привілейоване. «Україна перебуває в найкращих умовах порівняно з усіма навколишніми державами. Бог нас хоч у цьому береже».

Джерело: Сайт http://acc.cv.ua/

11 views0 comments