• Хотинські вісті

На пам’ятник Каденюку Президент зробив внесок – 250 тисяч гривень


Така інформація зазначена у змінах до декларації Президента України.


Володимир Зеленський задекларував у своїх видатках 250 тисяч гривень внеску на спорудження пам'ятника першому космонавтові незалежної України, Герою України, вихідцю з Хотинщини Леоніду Каденюку.

Про це пише ІА АСС із посиланням на відповідну декларацію Президента на сайті НАЗК.

Зокрема в оприлюдненій 22 серпня декларації про суттєві зміни йдеться про те, що 17 серпня Володимир Зеленський перерахував добровільний внесок у сумі 250 тисяч гривень на зведення пам'ятника космонавту Л. К. Каденюку.

На жаль, через два роки після смерті на його могилі досі не облаштовано пам’ятник.


Хоча проєкт монумента сім’я Каденюків розробила давно. Для збору коштів родина створила громадську організацію та благодійний фонд.


28 січня, у день народження Леоніда Каденюка, Володимир Зеленський доручив Уряду вирішити питання щодо фінансування меморіалу. Втім, наразі в офісі Зеленського заявили, що наявний у чинному законодавстві механізм є досить складним і забюрократизованим, а отже, може затягнути процес створення пам’ятника за державний кошт на декілька років.

«Ми не можемо й не будемо чекати ще два, три або чотири роки, щоб на могилі Героя України нарешті з'явився пам’ятник. Ми зробимо це за особисті кошти», – сказав В. Зеленський.

Відкриття пам’ятного знака заплановане на 19 листопада – дату, коли Леонід Каденюк здійснив політ на шатлі «Колумбія». Крім того, готується серія державних ініціатив з ушанування пам’яті видатного українського астронавта.


Наразі розробляється концепція проєкту вшанування його пам’яті, над створенням якої спільно працюють Офіс Президента й Міністерство культури та інформаційної політики. Її втілення заплановане до 70-річчя Леоніда Каденюка.

Джерело – Інформагентство АСС http://acc.cv.ua/

285 views0 comments