• Хотинські вісті

На одне вільне робоче місце – 12 претендентів


Станом на 12 травня у Чернівецькій області майже 700 актуальних вакансій, це на 30% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Навантаження на одне вільне робоче місце становить 12 осіб (на 4 особи більше ніж торік). Такі цифри навели фахівці сектору інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості


– На ринку праці області вже тривалий час спостерігається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Високою є частка безробітних з вищою освітою, хоча роботодавці більше потребують фахівців за робітничими професіями, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

За її словами, у цьому році 44,9% зареєстрованих безробітних мали повну, базову та неповну вищу освіту, 25,6% – професійно-технічну освіту та майже кожний третій безробітний – загальну середню та початкову освіту


Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед:

  • працівників сфери торгівлі (на одну вакансію претендують 24 особи),

  • службовців, керівників (на 1 вакансію – 21 особа),

  • кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства (на 1 вакансію – 17 осіб),

  • професіоналів та найпростіших професії (на 1 вакансію – 14 осіб),

  • робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (на 1 вакансію – 10 осіб).


За сприяння обласної служби зайнятості у січні-квітні 2021 року забезпечено роботою 2058 осіб.


Джерело – Чернівецький обласний центр зайнятості.6 views0 comments