• Хотинські вісті

На дикому ставку розцвіли водяні лілії


На природному ставку біля лісу у Поляні розцвіли квіти водяної лілії білого та рожевого кольорів. А подбав, щоб тут було так гарно, житель цього села, власноруч висадивши у дику балку кілька кущів. Здійснити цю «операцію» не так то й легко, адже кожну рослину треба спочатку висадити у ємність з дірочками та сумішшю біогумусу, перегною та піску, а потім спустити її на дно водойми.


– Ця квітка не лише прикрашає ставок, а й очищає воду від синьо-зелених водоростей, – розповів активіст. – На жаль, є чимало бажаючих зірвати водяну красуню. Але, як тільки її відщипнути, вона швидко зів’яне, тому насолодитися красою лілії уже не вдасться. Цвітіння водяних німфей починається ще в червні, але максимальна їх кількість спостерігається у серпні. Кожна квітка живе в середньому лише 4 доби. А ще у хмарні дні та перед дощем квітки латаття закриваються, і завдяки цьому можна спрогнозувати погоду, – каже чоловік.

До слова, за зривання подібної квітки передбачений штраф, адже водяна лілія занесена до рідкісних видів рослин Червоної книги. Тож бережіть природу! Не знищуйте її, а примножуйте багатства та милуйтеся красою.


Добра справа цього природолюба є гарним прикладом для наслідування для юних натуралістів Полянського учнівського лісництва, котрі також докладають чимало зусиль для збереження природи.


18 views0 comments

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/