• Хотинські вісті

На дикому ставку розцвіли водяні лілії


На природному ставку біля лісу у Поляні розцвіли квіти водяної лілії білого та рожевого кольорів. А подбав, щоб тут було так гарно, житель цього села, власноруч висадивши у дику балку кілька кущів. Здійснити цю «операцію» не так то й легко, адже кожну рослину треба спочатку висадити у ємність з дірочками та сумішшю біогумусу, перегною та піску, а потім спустити її на дно водойми.


– Ця квітка не лише прикрашає ставок, а й очищає воду від синьо-зелених водоростей, – розповів активіст. – На жаль, є чимало бажаючих зірвати водяну красуню. Але, як тільки її відщипнути, вона швидко зів’яне, тому насолодитися красою лілії уже не вдасться. Цвітіння водяних німфей починається ще в червні, але максимальна їх кількість спостерігається у серпні. Кожна квітка живе в середньому лише 4 доби. А ще у хмарні дні та перед дощем квітки латаття закриваються, і завдяки цьому можна спрогнозувати погоду, – каже чоловік.

До слова, за зривання подібної квітки передбачений штраф, адже водяна лілія занесена до рідкісних видів рослин Червоної книги. Тож бережіть природу! Не знищуйте її, а примножуйте багатства та милуйтеся красою.


Добра справа цього природолюба є гарним прикладом для наслідування для юних натуралістів Полянського учнівського лісництва, котрі також докладають чимало зусиль для збереження природи.


38 views0 comments