• Хотинські вісті

На Буковині підтвердили циркуляцію нового штаму коронавірусу «Омікрон»


Ілюстративне фото з відкритих джерел.

У Чернівецькій області офіційно підтвердили наявність нового штаму COVID-19 «Омікрон». Наразі виявлено 16 випадків. Про це пише Медіа агентство АСС зі слів головної санітарної лікарки Буковини Наталії Гопко.


– Із 30 зразків аналізів, які відправлялися на дослідження до Центру громадського здоров'я, у 16 – підтвердили «Омікрон». Решта 14 зразків показали штам «Дельта», – сказала Наталія Гопко.

Поки невідомо, чи є серед цих пацієнтів із «Омікроном» важкі випадки хвороби.

Головна санітарна лікарка Чернівецької області зазначила, що дані знеособлені і наразі лише співставляють отримані результати.

Джерело - АСС.


Що відомо про цей штам

Нагадаємо: штам «Омікрон» – новий різновид коронавірусу, що був виявлений на півдні Африки. Має менший інкубаційний період: у середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.


У МОЗ України наголосили, що також збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%.


Попередньо, «Омікрон» у 2,9 раза більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою».

Деякі дослідження вказують, що відбувається «зсув» захворюваності на «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був близько 38 років, то на «Омікрон» – 30,8 року, поінформували фахівці міністерства.

«Водночас наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.

Однак дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему», – наголосили у МОЗ України.
265 views0 comments