• Хотинські вісті

20 порушень пов’язаних з виборами зареєструвала поліція на Буковині


Два кримінальні провадження відкрито за фактами спроб підкупу виборців


Від початку президентської передвиборчої кампанії працівники поліції Буковини цілодобово моніторять ситуацію. Кожна інформація про порушення ретельно перевіряється.


Станом на 14.02.2019 р. завдяки активній громадській позиції жителів краю, тісній співпраці з Громадянською мережею ОПОРА поліція вже зареєструвала на території Буковини 20 повідомлень пов’язаних з виборчим процесом.


Відкрито 2 кримінальні провадження за фактами спроб підкупу виборців. Складено 19 адміністративних протоколів за порушення порядку виготовлення та розміщення агітаційних матеріалів. Судом притягнуто до адміністративної відповідальності 2 особи.

Буковинські правоохоронці мають позитивний досвід взаємодії з ОПОРОЮ у виявленні та документуванні фактів підкупу виборців, що мали місце під час місцевих виборів у 2015 році.


За результатами досудового розслідування кримінальних правопорушень за фактами підкупу виборців у 2015 році, до суду відносно 4-х осіб було направлене кримінальне провадження, відкрите за частиною 4 статті 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України.


За результатами судового розгляду 3-х осіб було визнано винними та їм призначено покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Судовий розгляд щодо однієї особи триває.


Поліція нагадує:

  • кримінальну відповідальність несуть обидві сторони: той, хто здійснює підкуп виборця, а також громадянин, який погодився проголосувати за неправомірну вигоду;

  • неправомірна вигода – це кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав;

  • якщо вам пропонують проголосувати за одного з кандидатів за неправомірну вигоду чи вам відомі інші випадки порушення виборчого законодавства, негайно повідомте до поліції за номером спецлінії «102».

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

14 views0 comments