• Хотинські вісті

"Наш колектив – наша гордість"Мабуть, нема людини, яка б не зверталася за допомогою до медпрацівників. Щодня вони спрямовують свою майстерність на важливу справу – лікування хворих та порятунок життя. Головний лікар Клішковецького Центру ПМСД Олександр Фуркал з гордістю зазначає, що пишається своїм колективом, адже тут кожен відповідально ставиться до роботи.


– У закладі трудяться 38 медичних працівників, шестеро з яких – сімейні лікарі: В. С. Карвацький, О. І. Фуркал, О. В. Фуркал, Д. Б. Банар, Н. І. Подря та П. А. Козачок (на фото). Про довіру людей до їхнього професійного досвіду свідчить кількість підписаних декларацій – 120% від населення громади. А це означає, що не лише жителі Клішківців, Поляни та Млинків, а й інших сіл та навіть міст довіряють їм, як кажуть, найцінніше. Тож наш колектив – то наша гордість.


– Як змінилося оснащення закладу та які новації застосовуєте?


– Пацієнтам надаємо медичні послуги безплатно, а лікарські засоби закуповуємо за кошти НСЗУ. До речі, наявність препаратів можна перевірити на сайті «Є-ліки».


Матеріально-технічне оснащення медзакладу значно покращилося: сімейні лікарі забезпечені усіма необхідними обладнаннями, устаткуваннями та засобами. Крім цього, придбано сечовий аналізатор для досліджень, за підтримки органів місцевого самоврядування плануємо закупити клінічний аналізатор. Отримали спецавтомобілі для обслуговування населення.


Нещодавно вперше протестували послугу телемедицини. Відбулося це, щоправда, на місцевому рівні, бо ж обласний телемедичний центр досі не створений. Лікарі амбулаторій Клішківців та Поляни радилися між собою за допомогою скайп-зв’язку щодо подальшого лікування хворого. Досить часто медики використовують мобільний додаток «вайбер», що дає можливість швидко отримати консультацію фахівців вузького профілю Хотинської райлікарні.


– У закладі налагоджена медична співпраця. Розкажіть про це.


– Так, по-перше, на базі Клішковецького Центру ПМСД працюють лікарі вторинної ланки: стоматолог, гінеколог, є кабінет УЗД. По-друге, діє пункт невідкладної допомоги. Крім цього, співпрацюємо з приватним сектором. У медзакладі розміщено аптеку, в якій пацієнти можуть отримати препарати за програмою «Доступні ліки», є багатопрофільна клініко-діагностична лабораторія «Медлаб».


У цокольному приміщенні Клішковецької амбулаторії знаходиться медичний центр «Меднеан», що займається лікуванням захворювань хребта, суглобів, реабілітацією опорно-рухового апарату, спортивною реабілітацією та корекцією фігури. До речі, цей центр також підписав договір державних гарантій з НСЗУ, що дає можливість пройти лікування безплатно. Для цього потрібно взяти у сімейного лікаря направлення на консультацію до невропатолога чи фізіотерапевта.


Наші фахівці виписують також електронні направлення, з якими пацієнти обирають, в якій лікарні їх акцептувати, – зазначив Олександр Васильович.


– Що бажаєте колегам напередодні свята?


– Колективу хотів би побажати, щоб він постійно був на висоті згідно з вимогами часу. Звичайно ж, усім – професійного росту. Ваша майстерність, досвід та милосердність повертають людям найцінніше – відчуття повноти життя. Я гордий тим, що самовіддана праця та чесність наших працівників є справжньою цінністю – візитівкою центру, – зазначив Олександр Васильович.

23 views0 comments