• Хотинські вісті

Наші земляки про ситуацію з коронавірусом у Франції та Іспанії


«Виходимо на вулицю лише за нагальної потреби і зі спеціальним бланком-анкетою, інакше можуть оштрафувати на 135 євро. Але паніки тут немає, автобуси, поїзди ходять, щоправда напівпорожні, а продуктові крамниці та аптеки, метро працюють».

Про нинішню ситуацію у Франції «Хотинським вістям» розповів наш колега Михайло Журик, який перебуває у місті Мелен (Мелун):


Карантин у Франції ввели тиждень тому, минулого понеділка, але вже коли інфікованих було, напевне, більше двох тисяч. Паніки немає, проте люди теж потерпають від невизначеності, не знають коли і чим все закінчиться. Я живу біля центральної площі, тут є перехожі, але небагато. Поблизу – госпіталь, то раніше кожні 10-15 хвилин лунали сирени швидкої чи рятувальників. Зараз уже немає.


Усі жителі намагаються залишатися вдома. Якщо потрібно вийти, щоб щось купити, то потрібно заповнити анкету (її бланк є в інтернеті). На вулицях це суворо контролюють правоохоронці: якщо йдеш не туди, як написано в анкеті, або не у найближчий магазин, а далі, то можуть оштрафувати на 135 євро. Чув, що такі штрафи можуть збільшити. Перед магазинами чи фармацією люди стоять, дотримуючись відстані не менше метра.


Виробництво зупинилося. Працюють лише «невідкладні» служби, а також продуктові крамниці та аптеки, проте у них вдосталь товару. Перед оголошенням карантину люди масово скуповувалися, але полиці знову наповнювали. До речі, влада оголосила, що буде виділено понад 300 мільярдів євро на підняття економіки після цього складного періоду. Підприємці звільнені від податків.


Наскільки мені відомо, французам із спеціального фонду під час карантину планують виплатити по середньомісячній зарплаті. А чи звільнять від сплати комуналки, поки незрозуміло.


В Іспанії зараз ситуація складніша. Там розгорнули військовий шпиталь на 5 тисяч пацієнтів. Коронавірусна інфекція в цій порівняно невеликій країні розповсюджувалася блискавично, наче ураган, розповів земляк Віктор. Кажуть, це пов’язано із тим, що в Іспанію повернулося багато вболівальників з футбольного чемпіонату з Італії...


Щоб добратися на роботу на підприємства, роботу яких неможливо зупинити, там, в Іспанії, потрібно мати спеціальний дозвіл – документ від роботодавця.

17 views0 comments