• Хотинські вісті

Науковці по-іншому розкрили тему Хотинської битви та наголосили на її важливості

Updated: Oct 11, 2021

У ДІАЗ "Хотинська фортеця" відбувся круглий стіл

Сьогодні, 8 жовтня, напередодні підписання мирного договору 1621 року, науковці Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» та Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича спільно провели круглий стіл, присвячений 400-літтю Хотинської війни.


Зокрема, у конференції взяли участь: Ганна Скорейко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри Історії України ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Микола Ільків – кандидат історичних наук, Фадей Яценюк – доцент, к.і.н., Михайло Чучко – доктор історичних наук, професор, Тарас Ковалець – асистент, к.і.н. та Андрій Федорук – доцент, к.і.н.


А також доповідав про іконографічні джерела Хотинської війни (тобто плани, карти, малюнки і т.д.) Денис Позняков, завідувач музейного відділу ДІАЗ «Хотинська фортеця».

Головним завданням учасників був взаємообмін інформацією, джерелами, документами та напрацюваннями з цієї теми.


Фахівці вкотре звернули увагу на міжнародну значимість цієї події, її вплив на міждержавні стосунки та долі народів. Доповідачі по-новому розкрили проблематику війни, порушили питання участі у ній простих людей, жителів міста, що особливо зацікавило слухачів – учнів Хотинської ЗОШ №5, юних джур та їхнього виховника і вчителя історії Василя Іваночко. Школярі теж узяли участь у круглому столі, мали змогу побачити роботу дослідників. Вони зрозуміли що історія - це неоднозначна наука, тут немає «чорного» і «білого». Головне розуміти, що за всіма подіями і процесами стоять живі люди, персони й особистості, які і творять історію.


Науковці ще раз нагадали, що ми живемо на землі, яка «дихає історією», тому важливо її не просто вчити, а розуміти.76 views0 comments