• Хотинські вісті

Наскільки ефективна вакцинація від COVID-19Вакцинація від COVID-19 знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу хвороби в 15 разів. Про це заявили у міністерстві охорони здоров’я.


За останні три місяці, лише 0,7% людей, яким діагностували коронавірусну недугу, були щеплені двома дозами антиковідної вакцини. І лише 0,4% госпіталізованих хворих були повністю вакциновані, наголосили фахівці МОЗ України.


Зазначено, що це попередні дані. Крім того, вони не враховують безсимптомні захворювання та ті випадки, в яких інфіковані COVID-19 люди не робили тестів та не зверталися за медичною допомогою.


Ця статистика свідчить про те, що усі вакцини, які використовує Україна, ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби, переконані у МОЗ.


Чи результативні проти "Дельти"

Також нині багатьох людей хвилює, чи ефективні наявні вакцини проти нового агресивнішого штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта». Адже він зявився пізніше ніж розроблені вакцини, при цьому заразніший за інші варіанти та спричиняє складніший перебіг COVID-19.


Як вважають у МОЗ України, вакцини від COVID-19 ефективні проти штаму «Дельта» та запобігають тяжкому перебігу хвороби, госпіталізації і смерті.

Дослідження від управління охорони здоров’я Великої Британії, показали, що ефективність вакцини Pfizer у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта” становить 96%, а вакцини AstraZeneca - 92%.


Тож медики закликають встигнути вакцинуватися, щоб захиститися до нової хвилі COVID-19, яку прогнозують наприкінці літа чи на початку осені.


Де вакцинуватися проти COVID-19 та як записатися на щеплення, можна дізнатися на https://vaccination.covid19.gov.ua/ або за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Джерело - МОЗ України.


6 views0 comments