• Хотинські вісті

У Зарожанах провели патріотичний конкурс на честь Народного Героя України Леоніда Дергача

Updated: Feb 8, 2019


«Нам пора для України жить». Саме під таким гаслом відбулася сповнена тепла зустріч у Зарожанській сільській бібліотеці-філії, де підбили підсумки конкурсу національно-патріотичного проекту, приуроченого пам‘яті Народного Героя України Леоніда Дергача.


До рідних Леоніда звернувся сільський голова Микола Паур: «Шановні наші, низький уклін та подяка вам за виховання чудового сина та брата, вірного патріота України, який своїми мужніми, широкими плечима захищав рідну землю. Згадаймо у молитвах його й усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу у праці для зміцнення держави на власній землі. Герої. Наші захисники. Вони згасли, як зорі...».


Портрети усіх загиблих на війні земляків дрібно тремтіли у дитячих руках під час хвилини мовчання. Кожен із присутніх ще раз з болем подивився у вічі тим, чиє життя так рано згасло на сході держави.

Розчулив до сліз відеоролик, присвячений Леоніду Дергачу. Рідні з болем пригадали ті щасливі миті, коли Льоня був поряд і зігрівав їх своїм теплом і турботою.

Пісня у виконанні Аніти Мороз «Ти – солдат України» була присвячена подвигу героїв Хотинщини, які віддали своє життя за мир у нашому краї.З великою любов’ю і щирою вірою у те, що в країні не буде війни і розколу, юні патріоти – читачі бібліотеки розстелили барвистий український віночок, вплітаючи у кожну стрічку свої мрії про мир і спокій в Україні. Патріотичну естафету продовжила Богдана Главацька музичною композицією «Заспіваймо пісню за Україну».


Для того, щоби колосся налилося золотим зерном, потрібно посіяти насінину у землю. Аби на українській землі зростали патріоти, варто вливати у дитячі серця по краплині любові до рідного краю, мови і народу, виховувати у людських душах вогонь поваги до героїв не лише на словах, але й у повсякденних вчинках. Саме цією важливою роботою постійно займаються працівники Зарожанської сільської бібліотеки З. І. Галичанська та О. В. Винятинська, тісно співпрацюючи з бібліотекарем шкільної бібліотеки С. І. Семенко та вчителями Зарожанського НВК. Тут уже стало традицією щорічно проводити патріотично-виховні заходи. І ось цьогоріч у бібліотечному конкурсі у трьох номінаціях «Творча робота», «Поетичне слово» і «Малюнок» узяли участь два десятки школярів не лише із Зарожан, а й з Хотина та Клішківців.


Визночено переможців патріотичного конкурсу

За підсумками, найкращими творами журі визнало роботи учнів Зарожанського НВК «Наші гордість і біль» Лесі Бойчук (1-ше місце), «Україна дорога і близька його серцю» Богдана Заплітного та Валерії Тирон (2-гі місця), а також «Повернись живим» учениці Клішковецької гімназії Олени Ленюк (3-тє місце).


Не залишили нікого байдужим і задушевні поезії учасників конкурсу: 1-ше місце зайняв Віталій Стоян, учень Зарожанського НВК, з роботою «Не поет, хто забуває про тяжкі народні рани»; на 2-му – вірш «Поглянув з небес» Ані Попович з Хотина, на 3-му – поезія «Україна» Ані Перепелюк, читачки Хотинської дитячої бібліотеки.


У малюнках конкурсантів можна було відчути глибокий зміст, хвилювання за майбутнє держави, дитячу віру в найкраще, перемогу добра над злом. Призерами в цій номінації стали Денис Льохарт, учень Зарожанського НВК, із роботою «Не можна любити народи інші, коли ти не любиш Вкраїну!»; Ольга Антонюк, учениця Клішковецької гімназії, – «Я за мир»; Діана Микитюк, користувачка Хотинської дитячої бібліотеки, – «Це моя Україна».


Переможці отримали грамоти та подарунки.Учасники заходу віддали шану Леоніду Дергачу на сільському кладовищі, поклавши живі квіти до могили Героя.


Наталія Клейменова,

учитель української мови та літератури Зарожанського НВК.


0 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/