• Хотинські вісті

У Зарожанах провели патріотичний конкурс на честь Народного Героя України Леоніда Дергача

Updated: Feb 8, 2019


«Нам пора для України жить». Саме під таким гаслом відбулася сповнена тепла зустріч у Зарожанській сільській бібліотеці-філії, де підбили підсумки конкурсу національно-патріотичного проекту, приуроченого пам‘яті Народного Героя України Леоніда Дергача.


До рідних Леоніда звернувся сільський голова Микола Паур: «Шановні наші, низький уклін та подяка вам за виховання чудового сина та брата, вірного патріота України, який своїми мужніми, широкими плечима захищав рідну землю. Згадаймо у молитвах його й усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть силу та волю, мудрість і наснагу у праці для зміцнення держави на власній землі. Герої. Наші захисники. Вони згасли, як зорі...».


Портрети усіх загиблих на війні земляків дрібно тремтіли у дитячих руках під час хвилини мовчання. Кожен із присутніх ще раз з болем подивився у вічі тим, чиє життя так рано згасло на сході держави.

Розчулив до сліз відеоролик, присвячений Леоніду Дергачу. Рідні з болем пригадали ті щасливі миті, коли Льоня був поряд і зігрівав їх своїм теплом і турботою.

Пісня у виконанні Аніти Мороз «Ти – солдат України» була присвячена подвигу героїв Хотинщини, які віддали своє життя за мир у нашому краї.З великою любов’ю і щирою вірою у те, що в країні не буде війни і розколу, юні патріоти – читачі бібліотеки розстелили барвистий український віночок, вплітаючи у кожну стрічку свої мрії про мир і спокій в Україні. Патріотичну естафету продовжила Богдана Главацька музичною композицією «Заспіваймо пісню за Україну».


Для того, щоби колосся налилося золотим зерном, потрібно посіяти насінину у землю. Аби на українській землі зростали патріоти, варто вливати у дитячі серця по краплині любові до рідного краю, мови і народу, виховувати у людських душах вогонь поваги до героїв не лише на словах, але й у повсякденних вчинках. Саме цією важливою роботою постійно займаються працівники Зарожанської сільської бібліотеки З. І. Галичанська та О. В. Винятинська, тісно співпрацюючи з бібліотекарем шкільної бібліотеки С. І. Семенко та вчителями Зарожанського НВК. Тут уже стало традицією щорічно проводити патріотично-виховні заходи. І ось цьогоріч у бібліотечному конкурсі у трьох номінаціях «Творча робота», «Поетичне слово» і «Малюнок» узяли участь два десятки школярів не лише із Зарожан, а й з Хотина та Клішківців.


Визночено переможців патріотичного конкурсу

За підсумками, найкращими творами журі визнало роботи учнів Зарожанського НВК «Наші гордість і біль» Лесі Бойчук (1-ше місце), «Україна дорога і близька його серцю» Богдана Заплітного та Валерії Тирон (2-гі місця), а також «Повернись живим» учениці Клішковецької гімназії Олени Ленюк (3-тє місце).


Не залишили нікого байдужим і задушевні поезії учасників конкурсу: 1-ше місце зайняв Віталій Стоян, учень Зарожанського НВК, з роботою «Не поет, хто забуває про тяжкі народні рани»; на 2-му – вірш «Поглянув з небес» Ані Попович з Хотина, на 3-му – поезія «Україна» Ані Перепелюк, читачки Хотинської дитячої бібліотеки.


У малюнках конкурсантів можна було відчути глибокий зміст, хвилювання за майбутнє держави, дитячу віру в найкраще, перемогу добра над злом. Призерами в цій номінації стали Денис Льохарт, учень Зарожанського НВК, із роботою «Не можна любити народи інші, коли ти не любиш Вкраїну!»; Ольга Антонюк, учениця Клішковецької гімназії, – «Я за мир»; Діана Микитюк, користувачка Хотинської дитячої бібліотеки, – «Це моя Україна».


Переможці отримали грамоти та подарунки.Учасники заходу віддали шану Леоніду Дергачу на сільському кладовищі, поклавши живі квіти до могили Героя.


Наталія Клейменова,

учитель української мови та літератури Зарожанського НВК.


23 views0 comments