• Хотинські вісті

Найменше бажаючих змінити місце голосування на виборах Президента - у Чернівецькій області


3125 виборців, зареєстрованих у Чернівецькій області, скористалися процедурою тимчасової зміни місця голосування.  А 1177 осіб  подбали про можливість проголосувати 31 березня у Чернівецькій області.


Так, 1324 виборців з реєстрацією у Чернівецькій області будуть голосувати поза її межами. А 1801 виборець змінив місце голосування в межах області. Найчастіше громадяни змінювали місце голосування на Київ — 321 особи, на Львівську область — 137 осіб та на Хмельницьку область — 126 осіб.

Водночас 1177 осіб тимчасово змінили місце голосувати на Чернівецьку область та будуть голосувати не за місцем реєстрації. Відповідно, 221 виборець  з Києва, 188 виборців з Донецької області та 119 виборців з Івано-Франківщини змінили місце голосування на Чернівецьку область.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=2rQveugoqzE


Це найменші показники в розрізі областей по Україні за кількістю осіб, які тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. Загальна кількість виборців, які скористались тимчасовою зміною місця голосування, – 315 725 (за даними Державного реєстру виборців).

Тимчасово змінити місце голосування можна було до 25 березня. В останній день прийому заяв на тимчасову зміну місця голосування представники ОПОРИ відзначили появу черг у міських відділах ведення Державного реєстру виборців у Чернівцях. Зокрема, черги фіксували  у Відділах ведення ДРВ міської ради у Шевченківському та Першотравневому районах. 

Фото: 27.03.2019_chernivtzi_DRV

На фото, черги станом на 18 годину 25 березня.


ОПОРА нагадує, що якщо буде призначений другий тур президентських виборів і буде відбуватися повторне голосування, для тимчасової зміни місця голосування таку ж процедуру доведеться пройти ще раз. Тому, кожен виборець може скористатися своїм виборчим правом на президентських виборах та проголосувати  за місцем фактичного проживання, а не реєстрації.

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

8 views0 comments