• Хотинські вісті

Навчальний рік з 1 вересня розпочнеться в режимі офлайн

Updated: Jun 8


Фото із сайту "Слово і Діло"

Навчальний рік з 1 вересня у школах, університетах та закладах професійно-технічної освіти розпочнеться у режимі офлайн.

Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, пише "Слово і Діло".


«Щодо початку нового навчального року: хочу повідомити усім батькам, усім школярам, студентам, що 1 вересня навчальний процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн. І всі діти, студенти, учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів професійно-технічної освіти. Тобто, я закликаю наших дітей готуватися до офлайн-процесу в українській освіті», – заявив Андрій Вітренко.


Як відбуватиметься процес навчання у закладах, що перебувають у зоні бойових дій чи біля лінії фронту, залежить від ситуації з безпекою у країні.


Щодо безпеки дітей – МОН зараз проводить аудит укриттів, які можуть бути використати для учнів.

«Ми здійснюємо аудит усіх місць, де можна ховати дітей. Буде проведено роботу, яка стосуватиметься як мінімум найпростіших укриттів у школах, їх матеріально-технічного забезпечення – там є відповідні вимоги щодо наявності води, аптечок тощо. Ми маємо в Україні такі школи, де є бомбосховища. Окремо, якщо поруч зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені спеціалізовані шляхи евакуації, вони мають бути затверджені ДСНС. Ця робота проводиться дуже активно», – розповів Андрій Вітренко.


Нагадаємо, попередня сума збитків, завданих навчальним закладам внаслідок війни, становить понад 5 млрд доларів.


Зміни в освітній програмі

Заступник міністра також зазначив, що в умовах повномасштабної війни з Росією освітня програма України буде частково змінена. Наприклад, нововведення торкнуться предмета "Захист вітчизни", під час якого буде посилено національно-патріотичне виховання. Викладачі також розповідатимуть дітям, як правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами.


"Зміни стосуватимуться посилення практичної спрямованості цього предмета. Діти мають знати, вміти. Там буде посилено національно-патріотичне виховання. І буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності", – додав заступник голови профільного міністерства, анонсуючи зміни в освітній програмі.

542 views0 comments