• Хотинські вісті

Місцева пожежна команда запрацювала у Хотинській громадіУ цей сонячний зимовий день у Білівцях радісна подія – урочисте відкриття місцевої пожежної команди. Вона буде обслуговувати і ближні села, щоб якомога оперативніше розпочинати гасіння вогню. Їхнє завдання – локалізувати пожежу до приїзду рятувального підрозділу з Хотина.


Створена ця пожежна команда з ініціативи Хотинської міської ради, особисто міського голови Андрія Дранчука та за підтримки мецената, керівника ФГ «Тарас» Володимира Дубчака.


Він капітально поремонтував спецавтомобіль, надав приміщення і придбав спорядження для пожежників. Працівники його підприємства пройшли навчання та стали вогнеборцями-волонтерами.


Автомобіль надано за сприяння керівництва Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області.


«Усім нам разом вдалося реалізувати цей класний проєкт, про який ще рік–півтора тому навіть не мріяли. Тепер маємо спеціальний автомобіль, оновлений бокс для нього, підготовлену місцеву команду пожежників, які стоятимуть на захисті життя і майна жителів Білівців та суміжних сіл: Ярівки, Круглика, Крутеньок, Пашківців», – зазначив Хотинський міський голова Андрій Дранчук.Крім того, керівник ФГ «Тарас» Володимир Дубчак подбав, щоб пожежники місцевої команди були забезпечені спеціальним «бойовим» одягом, пожежними рукавами, щоб завжди був достатній запас води для боротьби з вогнем.


«Значення місцевих пожежних команд дуже велике. Адже, наприклад, щоб дістатися до Білівців на виклик, рятувальному підрозділу з державної пожежно-рятувальної частини Хотина потрібно 30–35 хвилин, а норматив – 20 хвилин. У таких випадках необхідне створення місцевої пожежної частини", – розповів заступник начальника 5 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Чернівецькій області Михайло Заінчковський.


На урочистості завітали численні гості: керівництво Дністровської райдержадміністрації та районної ради, ГУ ДСНС у Чернівецькій області та Дністровського районного відділу УДСНС, рятувальники місцевих пожежних команд краю, зокрема з Недобоївської та Клішковецької МПК.
Поважних гостей запросили за традицією перерізати червону стрічку. Вони відзначили, що коли є ініціатива на місцях та сприяння влади, то вдається зробити багато добрих і потрібних справ для людей. Приклад цьому – створення пожежної команди у Білівцях.


За активну, всебічну підтримку у створенні пожежної команди у Білівцях Андрій Дранчук нагородив подяками Хотинської міської ради Володимира Дубчака та начальника ГУ ДСНС у Чернівецькій області Сергія Михайлюка.


Вогнеборцям щиро побажали здоров’я та сил у їхній відповідальній роботі, і щоб якомога менше ставалося надзвичайних ситуацій.


Святкового настрою додав чудовий виступ вокального колективу церкви села Білівці.


«Незалежно від того, чи у місті, чи у селі, всі люди повинні почуватися в безпеці, що у випадку пожежі чи іншого лиха їм прийдуть на допомогу. Чим більше пожежних частин на місцях, тим оперативніше прибуватимуть на виклики пожежники для гасіння вогню та порятунку людей», – підсумувала ведуча Світлана Шалаєва.545 views0 comments