• Хотинські вісті

"Міні-лікарня" на колесах – сучасний реанімобіль отримала Хотинщина

Updated: Jul 31, 2019


Сьогодні новенький реанімобіль урочисто передали для відділення швидкої медичної допомоги у Хотині. Він призначений для того, щоб не тільки якнайшвидше довезти хворого до медичного закладу, а й надати йому екстрену допомогу (реанімаційні заходи) дорогою до лікарні. Для цього він укомплектований усім необхідним обладнанням.

Цей автомобіль – лише "перша ластівка", ще кілька таких надійдуть в область для служби «103». Як поінформував директор Чернівецького центру екстреної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв, від Глави держави Володимира Зеленського та Благодійного фонду Рината Ахметова його передав заступник Офісу Президента Кирило Тимошенко. Нагадаємо, Президент Зеленський закликав великий бізнес допомагати у розв’язанні соціальних проблем, зокрема вкладати кошти у медицину.

Приємно, що першим в області такий реанімобіль, вартістю близько 2 мільйонів гривень, отримало Хотинське відділення екстреної допомоги. Як зазначили під час урочистостей, у яких узяли участь керівники облдержадміністрації та департаменту охорони здоров'я ОДА, районної влади, це закономірно, адже саме Хотин має стати центром Східного госпітального округу.


Оснащення реанімобіля сучасне: дефібрилятор, електрокардіограф, два апарати штучної вентиляції легень (для дітей та дорослих), кисневий інгалятор, пневматичні шини для фіксації переломів, спеціальний вакуумний матрац для пацієнтів з політравмами (при падінні з висоти чи ДТП) та багато іншого.

"Щиро дякуємо Президенту, меценатам та усім, завдяки кому ми отримали цей сучасний реанімобіль. Упевнені, що завдяки цьому вдасться урятувати багато життів. Адже обслуговуємо 74 тисячі населення. Працюємо на своєрідній передовій – наше завдання за мінімальний час доїхати до пацієнта, надати усю можливу допомогу та в разі потреби доставити до лікувального закладу. Тож нове обладнання стане у нагоді", – зазначив Борис Діордійчук, завідувач відділення екстреної медичної допомоги Хотинського району Чернівецького обласного центру ЕМД та медицини катастроф.

Проте, після такого "поповнення", один із наявних автомобілів "швидкої" із відділення екстреної допомоги у Хотині передадуть в інший заклад – до Колінковецького пункту екстреної меддопомоги, поінформував Борис Діордійчук. Він розповів, що наразі цілодобово діють 5 таких пукнтів: у Хотині, Круглику, Клішківцях, Перебиківцях, Колінківцях, які загалом мають 7 автомобілів і обслуговують 41 населений пункт (39 – Хотинщини та 2 – Новоселицького району). Постійно працюють дві лікарські бригади та 5 фельдшерських.

47 views0 comments