• Хотинські вісті

Міністр охорони здоров’я: "Найважче попереду. Вірус буде ширитися"


Медики закликають: залишайтеся вдома! Адже щодня з’являються нові випадки


«Коронавірусна хвороба вже шириться Україною… Найважче попереду. Вірус буде ширитися… Байдужість до карантину та нехтування правилами може коштувати життя. Подбайте про власну безпеку, піклуйтеся про стареньких родичів та не ігноруйте перших симптомів респіраторних захворювань», – звертається до українців Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

У його зверненні, оприлюдненому МОЗ, йдеться:


– Ми бачимо, що у випадку розвитку найгірших сценаріїв система охорони здоров’я розвинутих європейських країн не витримує навантаження. Попри те, що у нас є багато талановитих професійних лікарів, сама недореформована медична система України значно слабша за європейські, і нам буде значно важче прийняти потужний удар, якого може завдати коронавірус при найгіршому сценарії. Але ми ще можемо не допустити цього дотриманням режиму карантину.


Держава оперативно вживає необхідних заходів, задіюємо всі ресурси, аби вберегти українців від пандемії та не допустити повторення катастрофічного досвіду інших країн.


Але всі наші дії можуть бути марними, якщо кожен з вас не продемонструє свідомості та відповідальності. У цьому випадку все залежить від конкретних вчинків кожного з нас.

Наполягаю: залишайтеся вдома, мийте руки, тримайте дистанцію.


Пам’ятайте, що лише 20% усіх випадків захворювань, спричинених новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів. Проте закликаю вас своєчасно звертатися до лікарів і не ставити під загрозу своє життя та здоров’я своїх близьких.


Наше завдання — убезпечити людей, що перебувають у групі ризику, а це люди похилого віку. Всі ми маємо виконувати правила, аби сповільнити поширення хвороби.

Піклуйтеся одне про одного та залишайтеся вдома. Будемо здорові", - йдеться у зверненні міністра.

17 views0 comments