• Хотинські вісті

Міністр оборони вручив матерям полеглих буковинців-кіборгів пам’ятні знаки «Героям оборони ДАП»


У річницю завершення героїчної оборони Донецького аеропорту (ДАПу), а саме 20 січня, після Дзвону пам’яті за полеглими захисниками летовища, в актовій залі Мінооборони з членами сімей загиблих воїнів-кіборгів зустрівся Міністр оборони України Андрій Загороднюк.


«Ми будемо пам’ятати та вшановувати усіх загиблих Героїв доти, поки є Україна, тобто завжди! Для усіх нас 20 січня – один із найсумніших днів, адже у 2015 році героїчна 242-денна оборона Донецького аеропорту завершилася – цього дня загинули 49 кіборгів… На жаль, війна не закінчується. Понад 100 воїнів пішли від нас за минулий рік,

з такими словами звернувся до членів родин полеглих Андрій Загороднюк та запевнив, що Збройні сили роблять усе, щоби відстояти Україну, щоби українці могли відчувати себе захищеними у демократичній і вільній країні.


Міністр оборони України вручив членам родин полеглих кіборгів пам’ятні знаки «Героям оборони ДАП». Такі відзнаки отримали і матері 3-х полеглих Героїв-кіборгів з Буковини – мати Юрія Кушніра – Віра Родіонівна Кушнір, мати Володимира Бузенка – Марія Георгіївна Бузенко та мати Олександра Боднарюка – Ольга Іванівна Боднарюк (пам’ятний знак мамі передали на Буковину, оскільки до Києва вона не змогла приїхати).


Пам’ятний знак «Героям оборони ДАП» зроблений у формі монети за ініціативою очільника оборонного відомства, на знак великої шани Українським захисникам, їхній мужності, самопожертви та героїзму.


Після вручення пам’ятних знаків «Героям оборони ДАП» Андрій Загороднюк висловив підтримку членам родин полеглих героїв та поспілкувався із сім’ями легендарних захисників ДАП про проблеми, що їх хвилюють, пообіцяв посприяти у їхньому вирішенні.


Згадаємо поіменно наших полеглих Героїв-кіборгів з Хотинищини:


Юрій КУШНІР народився 6 травня 1978 року у селі Каплівка Хотинського району Чернівецької області. Служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, 3-й батальйон, 9-та рота. Солдат Юрій Кушнір був одним з легендарних кіборгів. На фронті був навідником. Юрій Кушнір був мобілізований у вересні 2014 року до 80-ї окремої аеромобільної бригади. Пізніше був переведений до 81-ї окремої аеромобільної бригади (122-й окремий аеромобільний батальйон). 18 січня 2015 року отримав важке поранення у голову від вибуху міни в бою з російськими збройними формуваннями в аеропорту Донецька. Юрію надали першу медичну допомогу, однак від отриманих поранень він помер дорогою до лікарні. Юрію було лише 36 років… Поховали Юрія Кушніра у селі Каплівка на Хотинщині. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), відзнакою «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно), Лицарським Хрестом Родини Мазеп (посмертно). У Юрія Кушніра залишилася дружина, неповнолітня донечка та старенька мати. Юрію було лише 36 років…Олександр БОДНАРЮК народився 14 вересня 1979 року у селі Анадоли Хотинського району Чернівецької області. Був призваний у серпні 2014 року. Боєць 80-ї окремої аеромобільної бригади, молодший сержант Олександр Боднарюк героїчно загинув у 15 січня 2015 року, захищаючи Донецький аеропорт. Його довго шукали, однак Сашка не було ні в списках загиблих, ні в списках полонених, ні в списках поранених. Після понад 5-ти місяців пошуків стало відомо, що Саша загинув… Поховали Олександра Боднарюка у селі Анадоли на Хотинщині Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), відзнакою «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно), Лицарським Хрестом Родини Мазеп (посмертно). У травні 2016 року Олександру присвоєно звання Народний Герой України (посмертно). В Олександра залишилися дружина та донечка, батьки. Олександру було лише 35 років…


Вічна пам’ять. Слава і шана Героям! Герої не вмирають…

Галина Єреміца, Соломія Соловей.

19 views0 comments