• Хотинські вісті

Мінімальну допомогу з безробіття підвищено


Кількість вакансій в області зменшилася на третину, а чисельність безробітних зросла

Про пошук шляхів вирішення проблеми зайнятості населення в період карантину та стан ринку праці йшла мова під час робочої зустрічі заступника голови Чернівецької ОДА Олексія Бойка та директорки Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко.


З початку карантинних заходів відбулося збільшення чисельності зареєстрованих безробітних, водночас на третину зменшилася кількість вакансій. Такі тенденції спостерігаються по всій країні, відзначила Любов Кожолянко.

Під час зустрічі також обговорено зміни до чинного законодавства та можливості тимчасової зайнятості населення.

Мінімальний розмір допомоги з безробіття підвищено

А прессужба Кабміну повідомила сьогодні, що розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу з безробіття без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України, яка набула чинності 18 квітня 2020 року.


Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після його закінчення.


Мінімальний розмір допомоги з безробіття підвищено до 1000 гривень для:

· тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);

· молодь, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;

· внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.


Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.


На період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центрів зайнятості. Виплата допомоги з безробіття призначається з першого дня реєстрації.

13 views0 comments