• Хотинські вісті

Мінімалку підвищили з 1 вересня

Updated: Aug 26, 2020


Фото із сайту Федерації профспілок України

Верховна Рада сьогодні підтримала в цілому ініційований Президентом Володимиром Зеленським законопроект, таким чином внесла зміни до держбюджету України на 2020 рік. Ними передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня 5 000 гривень у місячному розмірі (зростання на 5,9 %).


«Для реалізації зазначених ініціатив у проєкті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 мільярди гривень», – повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.


«Загалом запропоновані зміни стимулюватимуть зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію «сірих» зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян», – наголосив посадовець.


Попри скептичні прогнози представників від бізнес-середовища щодо анонсованого підвищення мінімальної зарплати, – нібито це негативно вплине на економіку країни, профспілки підтримують такі наміри влади.

Про це в інтерв’ю ЗМІ заявив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.


«Ініціатива Глави держави та його доручення Уряду підвищити рівень життя українських громадян – не просто бажання влади, це її конституційний обов’язок – дбати про добробут громадян, забезпечуючи їх право на достатній життєвий рівень, як це прописано у ст. 48 Конституції України», – сказав він.


Саме на необхідності підвищення державних соціальних стандартів постійно наголошують профспілки у комунікаціях з урядовою стороною та роботодавцями, оскільки нинішня мінімальна зарплата «не дотягує» до фактичного прожиткового мінімуму, який за цінами червня п.р. вже дорівнює 5149 грн. (тобто є більшим, ніж пропонується владою), і буде далі зростати.

5 views0 comments

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/