• Хотинські вісті

"Мій тато – мій герой"Діти розповідають про батьків – захисників незалежності


Захисники державності високою ціною здоров’я і життя уже сьомий рік виборюють мир на сході, свободу і право українців вільно жити у своїй державі. Дякуємо їм за мужність, патріотизм, витримку і терпіння. Низький уклін усім, хто тримає мирне небо над Україною!


А доки вони виконують бойові завдання, вдома за них моляться рідні, а діти пишаються татусями-Героями. Ще зовсім юні синочки і донечки захисників по-дорослому усвідомлюють значення слова «війна», знають ціну миру і свободи.


Ось що про своїх батьків, котрі стали на захист рідної землі, пишуть діти.


«Я пишаюся своїм татом»


Син В’ячеслава Бойка Станіслав зізнається, що ніколи родина так надовго не розлучалася з батьком. Проте, коли почалась антитерористична операція на сході, сім’я розуміла, що тата – військового офіцера – чекає обов’язок.


– Було дуже важко, особливо через проблеми зі зв’язком, це страшна невідомість, бо не знали, чого очікувати… Особливо переживала мама. Навіть зараз ми усього не знаємо, і тато вважає, що нам не варто знати, адже траплялися важкі ситуації на грані життя, – поділився хлопець. – Ми усією сім’єю його дуже чекали, і я пишаюся своїм татом! Він для мене – приклад в усьому.

Також Станіслав каже, що розуміє вчинок та сміливість батька, адже знає, що насамперед він захищав свою родину і державу.


– Для мене тато – приклад справжнього сім’янина, адже завжди робив і робить усе для нас, – запевняє хлопець. – Ми проводимо багато часу разом, а особливо розділяємо любов до футболу – це наше спільне хобі. Тепер намагаємося насолоджуватися кожною миттю, проведеною разом, коли тато вдома, – розповів Станіслав Бойко, учень 9-го класу Хотинського опорного закладу загальної середньої освіти, с. Анадоли.


«Мій батько – мій Герой!»

Богдан Павлик нині вдруге служить в зоні операції об‘єднаних сил (ООС). Його син Микола пишається своїм батьком, адже він у складний для нашої країни час пішов захищати Батьківщину.


– Для мене мій батько – найважливіша людина в моєму житті. Я дуже сумую за ним, але розумію, чому він зараз не з нами: щоб війна не прийшла в наш дім, щоб ми жили під мирним небом, – ділиться Миколка.

– Батько завжди цікавиться моїми справами і просить допомагати мамі і моєму меншому братику. Із татом говоримо про все. І завжди знаю, що у будь-який час цілком можу розраховувати на його розуміння та підтримку, – каже хлопчина. – Я хочу бути таким же справедливим та сильним. Для мене він є прикладом мужності та героїзму. Щоб не хвилювати маму і мене з братиком, тато не розповідає про нічні обстріли та інші жахіття війни. Але ми дивимось новини і знаємо, як важко йому там доводиться. Саме такі люди, як тато, ведуть нас до перемоги. Мій батько – мій герой!, – каже Микола Павлик, учень 6 класу Хотинської ЗОШ №5.
«Я щаслива, що татусь повернувся живим!»


Валерія Роборчук, учениця 6 класу Шиловецької ЗОШ, розповідає:


Одного дня мій татусь прийшов додому стривожений, швиденько зібрався, поцілував мене і кудись пішов. Мама пояснила мені, що він поїхав на війну, захищати незалежність нашої країни. Рік я виглядала свого татка, щодня чекала на його дзвінок. У новинах чула про обстріли та дуже хвилювалася. Але татусь запевняв, що в нього все добре.


Проте вважаю, що будь-яка війна несе із собою тільки біду, смерть і горе. Тому хочу, щоб вона найшвидше закінчилась, а всі воїни повернулися до своїх домівок.

Татусь жодним словом не обмовився про те, що йому довелося пережити за рік і десять днів у тому пеклі. Але шлях до свободи, незалежності завжди був нелегким, часто омитим кров’ю. Я щаслива, що мій батько повернувся живим, що можу обійняти його, запитати поради, щодня маю можливість відчувати його міцне плече.


Тепер усвідомлюю, що в житті найцінніше, найдорожче. Розумію, що історію творять звичайні люди, такі, як мій батько. Вони бережуть наш спокій. Мабуть, у кожного під впливом нинішніх трагічних подій змінилися погляди, життєві цінності.


А мій тато після того, як побував на війні, став цінувати кожну хвилину, проведену з рідними, по-іншому почав дивитися на все, що відбувається. Він вірить: війна неодмінно закінчиться, наша країна стане вільною, незалежною, єдиною, справедливою, бо за це ми заплатили дуже високу ціну, – вважає Валерія Роборчук.

Далі буде....
280 views0 comments