• Хотинські вісті

Митрополит Епіфаній привіз у Чернівці копію томосуНа богослужіння у чернівецькому храмі та зустріч з ним їхала і делегація Хотинщини


Із дводенним візитом уперше після інтронізації на Буковині перебував Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній. Нагадаємо, його після приїзду з хлібом-сіллю зустріли на Хотинщині в Атаках, тепло привітали представники духовенства, обласної, районної та міської влади, віруючі.


У чернівцях Епіфаній відправив богослужіння у храмі Святої Параскеви Сербської. Його зустріли тисячі вірян з різних куточків Чернівеччини, зокрема й Хотинщини.


Також відбулася зустріч з Епіфанієм у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Послухати митрополита до Мармурової зали прийшли представники громадськості, влади і духовенство. Тут також виставили копію томосу.


Епіфаній також пояснив, хто приймає рішення про перехід релігійної громади до Православної Церкви України


Лише громада, а не священнослужителі має право розпоряджатися церковним майном, і саме парафіяни мають приймати рішення про те, чи приєднуватися до помісної церкви.

Так роз'яснив ситуацію предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній після богослужіння у Чернівцях, повідомляє 5 канал.


"Громада якщо більшістю своїх голосів прийняла рішення про перехід, про зміну релігійного центру, – то це право належить громаді. Громада має право визначитись, прийняти рішення і звернутися до певного ієрарха єдиної помісної православної церкви на свій власний розсуд, і, отримавши дозвіл, указ про те, що з цього часу вона вже належить до єдиної помісної православної церкви, з часом отримає юридичну перереєстрацію", – зазначив Блаженнійший Епіфаній.

До речі

12 релігійних громад на Буковині заявили про свій перехід до ПЦУ

Після Об’єднавчого Собору та отримання Томосу, в Чернівецькій області активізувався рух на підтримку Помісної Церкви в Україні.


Першою на Буковині перейти з УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) до Православної Церкви України виявила бажання релігійна громада села Шишківці Кіцманського району, це відбулось 19 грудня 2018 року.

Загалом парафії вже у 12 населених пунктах краю перейшли до ПЦУ, повідомляє Чернівецька ОДА.

Зокрема, із сіл Карапчів Вижницького району, Боянчук, Горошівці, Васловівці, Задубрівка Заставнівського району, Ясени Сторожинецького району, Михайлівка Глибоцького району.

4 релігійні громади з сіл Михальча Сторожинецького району, Червона Діброва Глибоцького району, Товтри Заставнівського району та П’ядиківці Кіцманського району минулими вихідними заявили про зміну своєї юрисдикції.

9 views0 comments