• Хотинські вісті

Мистецтво допомагає розвантажитися і відвести душу«Карантинні» історії: як не втратити емоційну рівновагу та провести цей складний період з користю

Коли порушується звичний ритм життя, і воно обмежується чотирма стінами, людина шукає заняття, аби відвести душу. Одним з них може стати малювання. Пандемія, хвилювання, великий потік негативних новин… Прекрасний спосіб «розвантаження», вивільнення думки – поринути у мистецтво.


Психологи кажуть, що займаючись малюванням, людина вчиться втікати від повсякденного життя. Нехай і ненадовго, малюючи, вона занурюється у інший світ, планету ліній і фарб. Тоді розвивається здатність сприймати довколишнє у всій повноті і яскравості.

Допомагає безпритульним тваринкам і розвиває творчі здібності


Сьогодні наша розповідь про хотинчанку Ілону Дудку ‒ дружину та маму чотирьох дітей, творчу та співчутливу людину. Працює перукарем. У вільний час допомагає бездомним тваринкам, підгодовує їх, лікує, деяких забирає додому. До карантину в неї на роботі завжди було багато котиків, про яких вона піклувалася.‒ Мені шкода тваринок, яких покинули люди. Ці беззахисні істоти ні в чому не винні! Я завжди намагаюсь допомагати чотирилапим, одного разу врятувала цуценя після того, як воно потрапило під автомобіль. За підтримки небайдужих людей зібрала кошти йому на операцію. А коли виходила песика, то віддала надійному господареві, адже у мене вдома вже є 4 собаки і 5 котиків, тож залишити собі вже не могла, ‒ розповідає Ілона.


Малювати вона почала близько півроку тому, хоча раніше серйозно цим не займалася і в художній школі не вчилася. Лише тепер узяла декілька уроків у вчительки Хотинської художньої школи, знаної художниці Зої Піхут, адже хотіла працювати з олійними фарбами. Для цього потрібно ознайомитися з базовими техніками і зрозуміти тонкощі їх використання та нанесення.


‒ Малювання ‒ це один з доступних методів висловити емоційний стан. Намалювавши свій настрій і виливши душу на полотно, людина звільняється від стресів. Це як відірватися від землі, забути про усе навколо, ‒ ділиться жінка. ‒ Мені цей процес приносить задоволення. І з практикою все краще вимальовуються нові картини.

У роботах Ілони можна знайти різнобарв’я квітів, чарівні обриси природи. Так, можливо вони не професійні, але намальовані з душею.


‒ Малювати потрібно з настроєм, адже картини передають всі емоції свого творця. Тому, щоб викликати у глядача приємне враження та огорнути його теплом, потрібно бути у доброму гуморі, ‒ запевняє молодий митець.


У непростих умовах сьогодення дуже важливо не втратити емоційну рівновагу та провести карантин з користю, тому шукайте у собі приховані таланти і творіть!

7 views0 comments