• Хотинські вісті

Медичні експерти розповіли про перебіг вакцинальної кампанії проти COVID-19 в області


У нашій області одні з найнижчих показників щодо кількості вакцинованих проти COVID-19


Про темпи вакцинації, імунізацію освітян та видачу сертифікатів про щеплення говорили сьогодні, 27 травня, під час онлайн-брифінгу лікарі Чернівецької області.


В обговоренні взяли участь заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, координаторка з вакцинації Марія Поліщук та заступниця генерального директора Обласної дитячої клінічної лікарні, координаторка з вакцинації Оксана Знак.


Наталія Гусак розповіла, що зараз в області проходять паралельно три етапи вакцинації. Наразі щеплюють медиків, соціальних працівників, військовослужбовців, людей віком 65+ та працівники освітніх закладів.


«Наразі найбільш активно ми спонукатимемо вакцинуватися освітян. Тому що розуміємо, що напередодні нового навчального року нам необхідно першочергово забезпечити спокійний, ефективний навчальний процес, за яким уже дуже скучили наші діти за останні півтора року. Тому вакцинація наразі єдиний ефективний інструмент для того, щоб ми забули про COVID-19, від якого, безумовно, дуже всі втомилися», – зазначила Наталія Гусак.


Усі запрошені експертки вакциновані та поділилися власним досвідом щеплення від COVID-19 себе та своїх близьких. Основним мотивом щеплення було захистити себе та своїх близьких від коронавірусної інфекції або ж уникнути тяжкого перебігу захворювання у майбутньому. А також своїм прикладом показати іншим безпечність та ефективність вакцин у боротьбі з коронавірусним захворюванням.


Марія Поліщук повідомила, що з надходженням нових вакцин в область, кількість пріоритетних груп збільшиться. Щоб записатися на вакцинацію, необхідно зателефонувати до реєстратури найближчого пункту щеплення (перелік на vaccination.covid19.gov.ua) або подзвонити сімейному лікарю.


Оксана Знак зі свого боку запевнила, що усі вакцини, які використовують в регіоні, повністю безпечні та схвалені МОЗ.


Такі реакції, як біль та почервоніння в області введення ін’єкції, слабкість, сонливість, невелике підвищення температури, є цілком нормальними та зникають за кілька днів.


Про сертифікати з вакцинації


Спікери зазначили, що наразі сертифікати з вакцинації на етапі узгодження з ЄС та ВООЗ. Щойно будуть уніфіковані вимоги та умови їхньої дії, Україна розпочне видачу таких сертифікатів. Однак кожна людина, яку щепили двома дозами вакцини, може отримати свідоцтво, де вказано усі необхідні дані про неї та вакцинацію, яку вона пройшла.

Експертки наголосили на тому, що важливо вакцинувати літніх людей, які часто мають супутні хвороби. До таких належать серцево-судинні порушення, легеневі хвороби, цукровий діабет, захворювання імунної системи, порушення функцій згортання крові.

Усі ці хвороби не є протипоказанням до вакцинації. Навпаки, ці люди у групі ризику тяжкого перебігу COVID-19, тому для них пріоритетно отримати захист вакциною.


Чернівецька область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19. Станом на 27 травня 2021 року в регіоні за попередню добу виявлено 89 випадків COVID-19 та зроблено 304 щеплення.


Усього в області щеплено 22 308 людей, з них другу дозу отримали 2 150. Водночас в Україні загалом щеплено понад 990 тис. осіб, з них 2 дози отримало більш як 100 тис.


Перевірену інформацію про вакцинацію від COVID-19 можна знайти на vaccination.covid19.gov.ua.

18 views0 comments