• Хотинські вісті

Масова загибель риби на ділянці Дністра, що є природнім нерестовищем. Що кажуть фахівці?


Жителів Хотинщини збурила звістка про масову загибель риби на Дністрі біля Анадол. Що ж у річці? Адже з неї подають воду у водогін райцентру. Що кажуть фахівці?


Про результати виїзду на місце події поінформував Чернівецький рибоохоронний патруль:

Понад 1700 екземплярів загиблої риби – Чернівецький рибоохоронний патруль зафіксував явище замору риби на Дністровському водосховищі в межах с. Анадоли. Ця ділянка водойми навесні є природнім нерестовищем для багатьох цінних видів, а в подальшому – місце нагулу молоді риб.


11 вересня з метою визначення масштабів і причин загибелі риби працівниками Чернівецького рибоохоронного патруля здійснено виїзд на водосховище. На місце події було також ініційовано виклик працівників Хотинського відділення поліції, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, Державної екологічної інспекції Карпатського округу.


Під час обстеження зафіксовано 1 736 екз. загиблої риби, це щука, окунь, йорж, бичок-пісочник білизна європейська, і навіть білий амур та раки. Нараховано збитки у розмірі понад 228 тис. грн.


Для встановлення причин загибелі риби Державною екологічною інспекцією та Держпродспоживслужбою було відібрано проби води та окремі екземпляри загиблих водних біоресурсів. Результати аналізів та розрахунок збитків буде направлено Нацполіції.


Поліцейські оглянули місце події. Очевидними були ознаки кримінального правопорушення за ст. 242 ККУ (Порушення правил охорони вод (що створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля). Заключний висновок щодо наявності ознак кримінального правопорушення зроблять працівники поліції.


До Чернівецького рибоохоронного патруля не вперше надходили повідомлення про правопорушення та забруднення невідомими речовинами струмка поряд території ТОВ «СООК», який впадає у Дністровське водосховище. Іхтіологи здійснювали обстеження цієї ділянки водосховища та направляли повідомлення для проведення перевірки екологічною інспекцією з метою усунення та виявлення джерела забруднення.


Державною екологічною інспекцією Карпатського округу вже двічі протягом 2019 року фіксувались перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин у струмку внаслідок господарської діяльності ТОВ СООК.

Шановні громадяни, у разі виявлення фактів загибелі біоресурсів – повідомляйте на «гарячу лінію» Чернівецького рибоохоронного патруля: (066) 067-38-69.

64 views0 comments