• Хотинські вісті

Маски та мінімум гостей: як одружуються під час карантину


Від початку карантину на Хотинщині зареєстрували тільки 6 шлюбів. На це вплинула не лише надзвичайна ситуація в країні, а й те, що зараз піст. Та й весільну велику забаву нині не зіграєш.

«Під час церемонії розпису намагалися максимально обмежити контакти, зменшивши кількість присутніх до 10 осіб: двоє наречених і лише 8 гостей. Інших не пропускаємо, усіх просимо дотримуватися рекомендацій МОЗ, — розповіла начальниця Хотинського райвідділу ДРАЦС Світлана Кушнір.

За її словами, поки що призупинено послугу «Шлюб за добу» та з 13 березня обмежили прийом громадян у районному відділі ДРАЦС, як і у багатьох держустановах. Одружитися могли лише ті пари, що подали заяви до 13 березня.

НОВОНАРОДЖЕНИХ РЕЄСТРУЮТЬ

Щоправда, фахівці відділу ДРАЦС продовжують реєструвати новонароджених, оформлюють документи про смерть та видають деякі архівні документи. Про нюанси відповідних прийомів розповіла Світлана Кушнір:

– Уряд продовжив карантинні обмеження на всій території України до 24 квітня. Проте громадяни мають можливість подавати документи для державної реєстрації та отримувати консультації через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Інтерфейс дуже зручний, можете зареєструватися і переконатися у цьому самі, – зазначила Світлана Віталіївна. – У разі неможливості подати заяву через веб-портал (у тому числі з накладенням кваліфікованих електронних підписів) з 8 квітня прийом громадян здійснюється за попереднім записом по телефону відділу ДРАЦС.


А послуга реєстрації новонароджених у пологовому будинку продовжує діяти. Проте, зважаючи на розповсюдження коронавірусної інфекції, батьки можуть отримати свідоцтво про народження своєї дитини і через місяць. До речі, у березні у Хотинському районі народилися 26 немовлят.

55 views0 comments