• Хотинські вісті

Малюнки з 3D-ефектом та портрети в особливій техніці створює молода художниця«Увійшли до класу – і від захвату завмерли!», – так розповідають про свої відчуття одинадцятикласники Клішковецької гімназії. Коли 1-го вересня вони переступили поріг рідного класу, то від краси, що відкрилася перед ними, не могли відірвати очей.

Художні композиції із 3D-ефектом прикрасили монотонні донині стіни їхнього географічного кабінету. І фотографії не передають того ефекту, який можна побачити на власні очі.


А створила їх колишня випускниця гімназії, нині студентка-п’ятикурсниця Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, професійна художниця Наталія Чорноброва.


Не дивлячись на те, що роботи з оздоблення кабінету закінчились лише нещодавно, новий дизайн уже встигли «зацінити» не лише випускники, а й інші школярі та вчителі освітнього закладу. Усі з цікавістю оглядають незвичне оформлення стін приміщення.


Ідею створення символічних малюнків придумала класний керівник 11 класу, вчителька географії Клішковецької гімназії Світлана Палагнюк. А Наталка упродовж останніх кількох тижнів утілювала її в реальність.Композиції із 3D-ефектом


На найбільшій із трьох композицій, створених художницею, зі сторінок чотириметрової книги ніби оживає уся «географія». Зображення наче запрошує у навколосвітню подорож: озброївшись компасом, біноклем, картою, з півночі до півдня закликає у мандри різними видами транспорту.


На іншій стіні гостей зустрічає українка з пшенично-золотим короваєм на вишитому рушнику, в її образі – гостинність і щирість нашого народу.


А коли учні сидітимуть за партами, їхні погляди обов’язково зосереджуватимуться на айсбергу успіху, що зображений над дошкою. Цей символічний малюнок спонукатиме їх до навчання. Адже за кожним успіхом, як і під цією плавучою горою, прихована неймовірно велика, важка, наполеглива праця, розчарування і невдачі, сила волі і витривалість. Справжньому гімназисту до снаги усе здолати і дійти до вершини, здобути нагороди, визнання та самореалізуватися.


– Талановитій художниці Наталочці вдалося оживити приміщення класу, додати гармонії та затишку його інтер’єру, – зазначає Світлана Палагнюк. – Сподіваюся, такий захопливий навчальний простір навколо допоможе школярам поринути у світ знань, а значить – обов’язково досягти успіхів.

Не перший досвід оформлення інтер’єру

Зважаючи на те, що полотном для малювання стали стіни класу, особливим був і підбір матеріалів. Зокрема, майстриня використовувала спеціальні фарби та лак. Це не лише екологічно безпечно, але й додасть композиціям довговічності.


Для Наталії це не перший досвід оформлення інтер’єру. Вона уже створювала «казку» для школярів-початківців – малювала вулик із бджілками-трудівницями. А також торік допомагала своєму однокурснику-колезі Вадиму Івасюку нанести на шкільні стіни масштабний розпис – Хотинську фортецю та героїв мультфільму «Козаки».


З-під пензля пейзажі, натюрморти та портрети

Інтерес до творчості прокинувся в Наталки ще з раннього дитинства. Тож після закінчення школи, не роздумуючи, вступила до Кам’янець-Подільського національного університету, де вже п’ятий рік під керівництвом талановитих викладачів освоює художнє мистецтво на педагогічному факультеті на кафедрі «Реставрація творів мистецтва».


Роботи дівчини – найрізноманітніші за жанровою палітрою та технікою. У кожній з них утілені почуття, фантазії, любов до мистецтва, жага пізнання та безупинного творчого пошуку. Вони демонструють різні етапи становлення та зростання юної художниці.


Особливо вдаються їй пейзажі, натюрморти, сюжетні композиції, а також портрети у техніці «суха кисть». До речі, чимало таких вона виконала на замовлення.


Шанувальники мистецтва запевняють, що з-під пензля Наталії Чорнобрової лине потужний заряд позитивної енергії, та бажають юній художниці, щоб джерело її натхнення завжди залишалося повноводним, а щирість і життєдайна окриленість полотен здобула найвище визнання!


237 views0 comments