• Хотинські вісті

Лікарняні не оплачуватимуть під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинаціїДопомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків. Про це повідомив Фонд соціального страхування України.


У роз’ясненні на сайті фонду йдеться:

«Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факту втрати заробітку через хворобу або травму в такий період немає.


Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 4.10.2021 № 2153.


На період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.


Відповідно до постанови Кабміну від 20.10.2021 № 1096, з 8 листопада керівники державних органів, підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення.


Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок».

Джерело – сайт Фонду соціального страхування України.


До речі, Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Згідно з наказом МОЗ, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, додаються співробітники:

· установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

· підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

· підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Цей наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року, повідомили у МОЗ.

71 views0 comments