• Хотинські вісті

Люди визначають, що треба зробити в селахУ Недобоївській ОТГ реалізують проекти "Бюджету участі"

– Бюджет участі – це коли люди вирішують, на що спрямувати кошти, подають свої проекти, які мають соціальне значення для громади, – розповів Недобоївський сільський голова Ю. М. Юзва. – Ті проекти, за які проголосують найбільше сільчан, реалізовуються за кошти бюджету ОТГ.

– Спочатку відбулося обговорення з мешканцями, депутатським корпусом шляхів підтримки такої ініціативи – зазначає заступник сільського голови А. Д. Дранчук. – Депутати сільради затвердили обсяг коштів на фінансування бюджету участі цьогоріч – 100 тисяч гривень із казни об‘єднаної громади. Проведено пять навчальних тренінгів для вчителів освітніх закладів та громадських активістів щодо особливостей підготовки проектів бюджету участі.


Жителі кожного села надали проекти – загалом 18. Їх оцінювали сільчани. У результаті ті, які набрали найбільшу кількість балів, рекомендували до фінансування – загалом 5 проектів: по одному у Недобоївцях (автор Н. В. Голодняк), Ставчанах (В. М. Хавруняк), Долинянах (А. В. Бранашко), 2 – у Керстенцях (О. В. Куделько та І. О. Жеребна).

Отже, члени об‘єднаних громад мали нагоду, попередньо поміркувавши, визначити ті першочергові заходи, що вкрай необхідно здійснити у населених пунктах.


За які проекти проголосували жителі

Із першого вересня розпочато практичну реалізацію проектів, які необхідно завершити до нового року.

Уже повністю здійснено два з них. Так, у Ставчанах облаштовано відпочинково-дослідницьку зону у дендрологічному парку біля місцевого навчального закладу (вимощено бруківку на тротуарах).

У Керстенцях бетонними плитами зміцнено укіс, що прилягає до центральної дороги біля сільського кладовища.

Завершують ремонт медичного кабінету ДНЗ у Керстенцях. А у Долинянах буде встановлено дитячий ігровий майданчик біля дошкільного навчального закладу. Такий потрібний для хлопчиків та дівчаток об‘єкт з‘явиться і у Недобоївцях, поінформував А. Д. Дранчук.

– Наступного року у казні ОТГ заплановано значно збільшити фінансування місцевих ініціатив у рамках бюджету участі, – каже Юрій Юзва. – Співпраця як жителів з місцевим органом самоврядування, так і сільради з центральними структурами приносить вагомі результати.

До речі, у 2017-му Недобоївська ОТГ стала одним з переможців Всеукраїнського конкурсу реалізації загальнодержавного проекту будівництва мініфутбольних полів зі штучним покриттям. У його рамках такий об‘єкт нещодавно зведено у Недобоївцях, на що використано 1,5 мільйона гривень: 750 тисяч гривень – із сільського бюджету і стільки ж – із державного.


Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/