• Хотинські вісті

Локдаун і вакцинація: як у країнах Європи? Розповідають українці з-за кордонуВ Україні епідемічна ситуація погіршується щодня, люди скаржаться на неефективність введення карантинних заходів, панує тотальне ігнорування багатьох обмежень. Також є недовіра до вакцин і темпи імунізації залишають бажати кращого.


Тим часом увесь західний світ переживає жорсткий локдаун і жителі цих країн більш терпляче, з розумінням відносяться до прийняття владою рішень із запобігання поширенню COVID-19.


В країнах Європи вживають жорсткі заходи як щодо звичайних жителів, так і підприємців. Дисциплінованість та толерантність європейців вражає, а ще – висока довіра до вакцинації і швидші її темпи, порівняно з Україною.


Італія знову відсвяткувала Великдень в умовах жорсткого карантину


4 квітня католики в Італії відсвяткували Великдень. Як і торік, він відрізнявся від усіх попередніх. Від чого довелося відмовитися італійцям під час карантинної Пасхи, розповіла заробітчанка з Клішківців Юлія Пропадиста:


– Для італійців Пасха є традиційно сімейним святом. До батьківського гнізда злітаються діти й онуки з різних куточків країни, нерідко і з-за кордону. Меню обговорюють заздалегідь і готують разом чи приносять уже готові страви. Якщо ще живі бабусі і дідусі, то їм залишають почесні місця за столом.


Та з приходом COVID-19 звички і традиції довелося змінювати. Адже епідеміологічна ситуація диктує нові правила. Італійці у ці дні відмовилися від масштабних застіль, святкували у вузькому сімейному колі, а в храмах дотримувалися дистанції.


Ломбардія (де я працюю) – найбільш густонаселений індустріальний регіон Італії, тому коефіцієнт зараження тут значно вищий у порівнянні з іншими регіонами. І вже за кілька тижнів перед Пасхою ця територія забарвилася у червоний колір з жорсткими вимогами.Перебування на вулиці людям треба аргументувати


Насамперед, змінено правила у пересуванні населеними пунктами (при собі треба мати документ-пояснення причини перебування далеко від домівки). Також діє заборона переїжджати з регіону в регіон за винятком, коли є необхідність у зв’язку з місцем роботи.

Візити до родичів обмежені, а навчаються дистанційно


Школи і садки закрили ще на початку березня. Для усіх школярів, від найменших до найстарших, проводять онлайн навчання.


Батьки, що раніше трудилися в офісах, у цей період працюють з домівок, що не просто, коли в кімнатах бігають їхні дітки, які вимагають простору й окремого гаджету для дистанційних уроків. До речі, уряд обіцяє відкрити садки і початкову школу з 12 квітня.


Практикують доставку обідів


Великі комерційні центри у червоній зоні закриті, працюють лише відділи з продажу товарів першої необхідності (продукти, білизна, дитячий одяг, миючі засоби, технологічні пристрої).


Ресторани закриті (деякі, на жаль, назавжди), окремі «перекваліфікувалися» на приготування страв з доставкою до замовника. Для італійців обід – то святе. Про них ще кажуть: «Війна війною, а обід за розкладом».


Тому винахідливі ресторатори подбали про Пасхальне меню. Звичайно, що це дозволить собі не кожен, бо до звичної ціни додалися ще кошти за доставку та упакування страв. На вулицях значно зросла кількість кур’єрів, які переважно на велосипедах чи моторінах доставляють замовлення до споживачів.


Та все ж Ломбардію і після Пасхи залишають у жорстких лещатах антиковідних вимог. Коефіцієнт нових випадків зараження відповідно до кількості населення є одним з найвищих в Італії, з критичним заповненням ліжок у госпіталях, – розповіла клішківчанка Юлія.Контролюють поліцейські патрулі з гелікоптерами і дронами


Уся Італія на свята перебувала у червоній зоні, яка передбачає обмеження пересування для мешканців та закладів громадського харчування.


Візити були можливі лише у межах одного міста і не більше ніж двом персонам. Для дотримання норм було посилено поліцейські патрулі по всій країні, використовували гелікоптери та дрони.

Про це кореспондентці «Хотинських вістей» розповіла Анастасія Сімашова, яка вже декілька років проживає у місті Мачерата в Італії.


Та на відміну від минулорічного локдауну, нині мешканцям можна здійснювати піші прогулянки, а також відвідувати друзів та найближчих родичів.


Як зазначила Анастасія, італійці усвідомлюють: жорсткі заходи потрібні, щоб знизити рівень розповсюдження коронавірусу. І вірять в ефективність імунізації, навіть нарікають, що вона просувається, всупереч прогнозам, досить повільно у порівнянні з Англією чи Ізраїлем.


Італійці вірять у ефективність вакцинації


До речі, вакцинація не зупинялася і у святкові дні. Нині в Італії отримали щеплення понад 11 із 50 мільйонів населення, це в основному люди вікової категорії старше 80 років, медичний персонал та вчителі. Щеплення роблять вакцинами Аstrazeneca і Pfizer.


«Щодо українців-емігрантів, то вони можуть вакцинуватись у порядку черги: або за віком, або за видом діяльності. Знаю, що жінки з України, які працюють медсестрами в лікарні, отримали щеплення препаратами Pfizer ще на початку січня», – зауважила наша землячка.

Анастасія додала, що до вакцинації тамтешнє населення ставиться дуже позитивно, готові щеплюватися.

«Навіть випадки смертей, які призупинили щеплення вакциною Аstrazeneca на кілька днів, не знизили рівень довіри до вакцин загалом», – зауважила вона.


Вакцинують навіть в аптеках


– Якщо раніше вакцинуватися можна було тільки в спеціально обладнаних центрах, то напередодні Великодня прийнято рішення почати щеплювати також і в аптечних установах, – поділилася Анастасія Сімашова. – Це має пришвидшити темпи вакцинації, вважає керівництво країни.


Наразі вдається зробити 229 тисяч щеплень за день, такими темпами національний імунітет можна отримати лише через 10 місяців. Але найближчим часом мають розпочати поставки вакцини Johnson&Johnson, які дозволять це пришвидшити.


У Німеччині діє комендантська годинаІз березня 2020-го Німеччина живе в умовах локдауну. Першу хвилю COVID-19 вдалося подолати без введення надто суворих обмежень. Звісно ж, у громадських місцях потрібно було носити маски та дотримуватися дистанції.


За порушення передбачалися досить великі штрафи. Про це нам розповіла Каріна Мощинська з Хотина, яка нині із сім’єю проживає у місті Регенсбург.


– Німеччина минулого року стала однією з небагатьох країн, де при досить високому рівні захворюваності була низька смертність. Здавалося, що все позаду, – каже Каріна. – Але вже восени 2020-го ситуація змінилася, коли почалася друга хвиля. З 2 листопада зачинили всі ресторани, бари, кафе, салони краси і тому подібне. А з 16 грудня – всі непродовольчі магазини, школи, садочки, залишили відчиненими лише продуктові та аптеки.


«У гості дозволяли ходити лише 1 людині»


Дівчина також розповіла: «З лютого 2021 року дозволено носити лише респіратори FFP2. Залежно від кількості хворих на 100 000 населення в кожній федеративній землі встановлені окремі карантинні обмеження.

Разом можуть зустрічатися не більше 5 людей з 2 домогосподарств, діти до 14 років не рахуються. Узагалі у певний період можна було ходити в гості лише 1 людині. Знайомі, наприклад, навідували своїх батьків по черзі. В один день йшла донька, в інший – син".


У деякі періоди дозволялося перебувати на вулиці лише за певних умов: щоб добратися на роботу (пред‘явивши документ-підтвердження від роботодавця), щоб піти за покупками або відвідати лікаря.

До магазинів можна потрапити лише за попереднім записом


Карантинні обмеження вводяться на кшталт того, як і в Україні. Кожен регіон сам вирішує, чи закривати все повністю, чи ні.


– Якщо захворюваність вище 100 людей на 100 000 населення, школи, садочки, університети залишаються зачиненими та діє комендантська година з 22:00 до 05:00 год. Без поважної причини не можна залишати дім, – розповіла Каріна Мощинська. – До речі, ресторани та кафе досі не працюють – уже 5 місяців. Магазини частково працюють з 8 березня, але щоб туди потрапити, потрібно здійснити попередній запис і чекати декілька днів своєї черги.


Усі масові заходи заборонені: ніхто не святкує «підпільні» весілля чи ювілеї


Загалом дівчина каже, що ситуація з коронавірусом у Німеччині бажає кращого, захворюваність зростає. Люди вже пристосувалися до життя в умовах карантину та маскового режиму.


Показово, що масові заходи, такі як концерти, фестивалі, покази, заборонено проводити ще від березня минулого року. Те саме стосується і весіль, хрестин, днів народження. Тому всі святкування проводяться виключно в тісних сімейних колах – вдома.


Вакцинація у Німеччині здійснюється двома вакцинами: AstraZeneca та Pfizer. Та у самих німців думки щодо них неоднозначні.


– Більшість поки що не дуже довіряють вакцинації, адже все ж вона експериментальна, – зазначила Каріна Мощинська. – Щеплювати населення розпочали в кінці минулого року, нині приблизно 5% жителів Німеччини отримали щеплення – і це, звісно ж, крапля в морі.


У першу чергу вакцинують людей похилого віку, працівників медичних закладів, військових. Припускають, що до кінця літа 75% населення може бути вакциновано, але поки це лише на словах.


Щодо українців, то їм можна також щепитися. Але наразі про молодих людей мова не йде, – зауважила дівчина.87 views0 comments