• Хотинські вісті

Лише за перший тиждень року поліція Буковини задокументувала понад 500 нетверезих водіїв


Сідаючи за кермо у стані сп’яніння, водії допустили вісім автопригод. Дві з них – з потерпілими. Серед травмованих осіб – маленька дитина. Поліція закликає кермувальників бути відповідальними та не наражати на небезпеку себе й оточуючих.


Варто пам’ятати, що стан алкогольного або наркотичного сп’яніння знижує увагу та швидкість реакції. Це може стати причиною ДТП з тяжкими наслідками – довготривалою втратою здоров’я або навіть загибеллю людей. Окрім цього, для нетверезих водіїв законодавством передбачено не тільки адміністративна, але й кримінальна відповідальність.


Зокрема, стаття 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність у вигляді накладання штрафу від 10 до 40 тисяч гривень із позбавленням права керування транспортними засобами.


Однак, у випадку грубого нехтування Правилами дорожнього руху, які призвели до травмування, водія очікуватиме кримінальна відповідальність відповідно до статті 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до десяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами.


Поліція закликає водіїв транспортних засобів не сідати за кермо у статі алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Задля власної безпеки кермувальники можуть скористатись послугами громадського транспорту та служби таксі.

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

11 views0 comments