• Хотинські вісті

Леоніду Каденюку мало б виповнитися 70 літКраяни поклали квіти до підніжжя пам’ятника космонавту у його рідних Клішківцях


Сумний ювілей: 28 січня першому космонавту незалежної України, Герою України Леоніду Каденюку мало б виповнитися 70 років. З цієї нагоди ювілею у центрі Клішківців відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника славетному земляку.У церемонії взяли участь голова Дністровської районної ради Олександр Янчак, голова райдержадміністрації Василь Ченківський, депутатка обласної ради Любов Годнюк, голова Клішковецької громади Віктор Дронь, начальниця відділу освіти Клішковецької громади Лілія Вілянська, член Хотинської громадської організації «Центр Євроінтеграції» Василь Боднар, школярі Клішковецького ОЗО та гімназії, директори цих освітніх закладів Анатолій Танащук та Надія Боднар, небайдужі краяни.Присутні виступили зі словами шани, пригадавши яскраві сторінки життя космонавта та його неоціненний внесок в наукову спадщину й історію української космонавтики.


– Наш край відзначає цей день з особливим трепетом та великою пошаною, бо саме наша земля зростила славного космонавта. Леонід Костянтинович прославив її на віки. Він – взірець для майбутніх поколінь, тож будьте гідними його нащадками, – звернувся до школярів голова Клішковецької громади Віктор Дронь.

– У кожного з нас є своя місія: хтось сіє, хтось навчає, хтось лікує. У Леоніда Каденюка була місія космічна, – зауважила заступниця директора з навчально-виховної роботи Клішковецького ОЗО Наталія Мельничук. – Ще десятирічним хлопчиком він поставив собі за мету досягти космічних висот і став прикладом наполегливості і працьовитості для всіх наступних поколінь. Для нас є великим завданням і місією – зберегти пам’ять про нього. Адже хто, як не ми, земляки космонавта, маємо це зробити?


Наталія Мельничук запросила усіх охочих до перегляду відео-екскурсії шкільним музеєм космонавтики, яка опублікована на сторінці школи Каденюка у соцмережах. В онлайн огляді зібрано цікаву інформацію про життя та діяльність видатного клішківчанина, костюм льотчика, макети та моделі літальних апаратів, які він освоїв, книги та фотографії.


Світла пам’ять про Леоніда Костянтиновича вічно житиме у серцях земляків.

(Більше фото на сторінці "Хотинських вістей" у фейсбуці).


64 views0 comments