• Хотинські вісті

Кір: ситуація ускладнилася


Кількість захворілих в області є найбільшою за весь період спалаху кору. Нещеплених дітей можуть не допускати до відвідування дитячих закладів


Ситуація у районі

"На Хотинщині з початку року зафіксовано 43 випадки кору, більшість з них – у дітей (захворіли 25 дітей та 18 дорослих). А за останній квартал минулого року на кір занедужали 482 мешканці району", – повідомила головний лікар Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.

Останнім часом жителі Хотинщини активніше роблять щеплення проти кору. Як повідомила Тетяна Солодка, торік вакциновано понад дві тисячі осіб. І запевнила, що і нині у районі є достатня кількість вакцини. Медики нагадують: єдиний захист від кору– щеплення.


Ситуація в області

У Чернівецькій області від початку 2019 року на кір захворіли майже 800 осіб (за оперативними даними ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України»). Така кількість захворілих є найбільшою за весь період спалаху кору, починаючи з 2017 року. При цьому, ускладнився й перебіг захворювання.

– У 2019 році у нас побільшало ускладнень внаслідок кору. Приміром, якщо за увесь 2018 рік в області було зареєстровано 168 випадків ускладненого перебігу захворювання, то тільки за три тижні цього року вже зафіксовано 33 таких випадки. Наразі всі ці хворі перебувають в обласних лікувальних закладах, – поінформувала директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць.


Під час канікул захворюваність на кір не зменшувалася, а навпаки зростала

– Дані оперативного моніторингу та завантаженість інфекційних стаціонарів медзакладів області засвідчують, що період канікул, зокрема припинений навчальний процес, в освітніх закладах краю жодним чином не перешкоджав зменшенню захворюваності на кір. Хворих тільки побільшало. Є ризик, що з відновленням навчального процесу захворюваність на кір ще зростатиме. Відтак, особливої уваги потребують заходи з імунізації населення. Вакцинація – єдиний спосіб протидіяти поширенню захворювання, – пояснює Наталія Гопко.

Але, як відзначили фахівці, не зважаючи на інтенсивний епідемічний процес, буковинці нехтують вакцинацією своїх дітей. У Департаменті охорони здоров’я наголошують, що

7-8% батьків відмовились щеплювати своїх дітей від кору і 6-7% ще в роздумах щодо необхідності імунізації. Тож близько 14% дитячого населення залишається невакцинованим, тільки у зв’язку з нічим немотивованими відмовами й сумнівами батьків.


Нещепленим дітям не дозволять відвідувати дитячі заклади?

Зважаючи на посилення епідемічного процесу із захворюваності на кір в області, 24 січня на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про виконання статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Ця норма законодавства регламентує обмеження щодо відвідування невакцинованими дітьми дитячих (виховних, навчальних, оздоровчих) закладів. Зокрема, вказано, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.


Медичні фахівці відзначають, що ці норми законодавства не нові. Вони чинні вже багато років. Однак рівень свідомості мешканців області змушує медичних фахівців відшукувати додаткові механізми для дотримання вимог цього закону.


Сьогодні районна комісія з ТЕб та НС прийняла рішення, в якому зокрема йдеться: "Забезпечити неухильне виконання статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та обмежити відвідування не вакцинованими дітьми дитячих закладів, окрім дітей, яким вакцинація заборонена за лікарськими протипоказаннями".

25 views0 comments