• Хотинські вісті

Корупція на мільйон: розслідування дій посадовців Чернівецької ОВА
Правоохоронці повідомили посадовцю Чернівецької ОВА про підозру в розтраті гуманітарної допомоги майже на мільйон гривень. Про це повідомили у поліції Чернівецької області.


Отримавши від благодійників автомобілі для надання швидкої медичної допомоги, частину з них зловмисники використовували для платного перевезення осіб до медзакладів інших регіонів України.


Зловживаючи службовим становищем, один із заступників начальника обласної військової адміністрації у змові з іншими посадовими особами знехтували важливістю цільового використання гуманітарної допомоги в період воєнного стану.


За такі дії їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Злочинну діяльність групи посадовців Чернівецької ОВА та однієї з благодійних організацій задокументували співробітники підрозділу захисту інтересів суспільства і держави та Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області спільно з СБУ. Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура.


Під час досудового розслідування правоохоронці з’ясували, що у березні цього року Чернівецька ОВА отримала гуманітарну допомогу у вигляді медичних спецавтомобілів. Користуючись своїми повноваженнями на отримання, розподіл і цільове використання такої допомоги, посадовці обласної військової адміністрації вчинили розтрату частини транспортних засобів.


Попередньо, заступник начальника ОВА своїми незаконними діями завдав державі збитків на загальну суму понад 900 тисяч гривень.


Слідчі поліції повідомили посадовцю про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України, а саме у розтраті майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, що вчинена у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану.


Наразі триває досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють всі обставини злочину та інших осіб, причетних до розтрати гуманітарної допомоги.


Відділ комунікації поліції Чернівецької області.

565 views0 comments