• Хотинські вісті

Коронавірус нікуди не зник: в Україні виявлено новий штамЯк повідомило Міністерство охорони здоров'я, в Україні виявили новий штам "Омікрону". Йдеться про його різновид, який називають типом “ВА.5”.


Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах.

Дослідження (“секвенування” на мові епідеміологів) зразків триває.


Що це фактично означає?


По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Більше того, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється.


Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид?

Наявна інформація (https://bit.ly/3Jcxwyq) свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.


Дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон».

Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті, наголосили у Міністерстві охорони здоров'я України.


За тиждень на Буковині – 158 випадків ковіду

За результатами оперативного епідеміологічного аналізу стану захворюваності коронавірусною хворобою (COVID-19) в Чернівецькій області протягом останнього тижня зареєстровано 158 випадків, в тому числі 21 випадок серед дітей.


У порівнянні з попереднім тижнем відбулося зростання захворюваності на 110,7% (+83 випадки), на 13 випадків зросла захворюваність серед дітей, інформує Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.


Серед районів області на 110,8% зросла тижнева захворюваність в Чернівецькому районі.


"За результатами секвенування 14 зразків матеріалу від хворих COVID-19, які були відібрані протягом червня-липня 2022 року встановлена циркуляція в Чернівецькій області варіантів Omicron B.1., Omicron BA.2., Omicron BA.5. У 8 випадках, це новий варіант Omicron BA.5, який може призвести до ускладнення епідемічної ситуації", каже Юрій Падурару, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".


16 views0 comments