• Хотинські вісті

Результати проєкту співпраці громад Хотинщини

Updated: Jan 24, 2020


Як повідомлялося, наприкінці 2019 року Хотинською міською радою спільно з Недобоївською, Рукшинською сільськими радами та Державним фондом регіонального розвитку розпочалась реалізація с «Міжмуніципальне співробітництво територіальних громад Хотинського району в сфері управління твердими побутовими відходами».

Мета – створення комплексної системи поводження із твердими побутовими відходами у трьох територіальних громадах району (Хотинська міська ОТГ, Рукшинська та Недобоївська сільські ОТГ).

Що придбали

У рамках проєкту вже придбано: - для Хотинської міської об’єднаної територіальної громади:80 контейнерів для збору твердих побутових відходів об’ємом 1100 л, сміттєвоз Ford Cargo, трактор Беларус 82.1 з відвалом для чистки доріг від снігу та навісним обладнанням для розкидання дорожньої суміші; - для Рукшинської сільської об’єднаної територіальної громади: 80 контейнерів для збору твердих побутових відходів об’ємом 1100 л, мінітрактор LOVOL FT 244К, екскаватор-навантажувач БАМ-2014; - для Недобоївської сільської об’єднаної територіальної громади:80 контейнерів для збору твердих побутових відходів об’ємом 1100 л, мініекскаватор JCB 19C-1 з додатковим навісним обладнанням, трактор Беларус 892.2, укомплектований косаркою, причепом, навісним розкидачем дорожніх сумішей та відвалом.

Окрім цього, у трьох громадах проведено навчання для представників органів місцевого самоврядування та еколого-просвітницькі заходи у школах з питань поводження з твердими побутовими відходами.На реалізацію проєкту з Державного фонду регіонального розвитку було отримано 8151000 грн.


Контейнери встановили, новий сміттєвоз задіяли


Нещодавно 80 контейнерів для збору твердих побутових відходів встановили у різних мікрорайонах міста. Новенький сміттєвоз марки «Форд» уже задіяний, його водій Денис Думанський показав нашому кореспонденту автомобіль, на якому працює. Він комфортний та комп‘ютеризований, оснащений датчиками. А мініекран показує вид позаду, що необхідно, коли вантажники підкочують баки. Адже, навіть з такою новою технікою без людської праці не обійтися. Борис Жолтвінський та Олександр Струнніков наразі виконують цю важку роботу, на яку нині мало бажаючих – переміщують контейнери до спецмашини, збирають сміття, якщо воно розкидане біля них.


Отже, у розпорядженні КП «Хотинблагоустрій» Хотинської міської ради уже два сміттєвози.

– Новий сміттєвоз вивозитиме сміття не лише з Хотина, а відповідно до проєкту обслуговуватиме села ще двох об‘єднаних громад – Недобоївської та Рукшинської, – пояснив заступник директора КП «Хотинблагоустрій» Михайло Горячий. – Наразі потрібно здійснити підготовчу роботу, укласти договори на вивезення побутових відходів, продумати маршрути та графік вивезення.


– А де встановили придбані за кошти проєкту контейнери? Чи охоплено всю територію міста?


– Нові контейнери розставили передусім на вулицях, де діяла «пакетна система», коли люди залишали сміття у пакетах обабіч дороги, а наші працівники його за графіком забирали, – відповідає М. Горячий. – Також встановили у мікрорайоні Каганія і на деяких інших вулицях. Декілька баків поставимо біля трьох кладовищ Хотина. Але потреба у контейнерах для міста більша. Щоб покрити усю територію, з часом їх необхідно ще докупити, зокрема і для роздільного збору сміття: сіток для ПЕТ-пляшок і спеціальних для скла.

Також плануємо облаштувати спецмайданчики під контейнери, які будуть накриті металевими сітками з дашками. Передусім – у центрі та на вулицях, якими їдуть туристи.


– Як часто забиратимуть сміття і чи не зросте вартість послуги з його вивезення?


– Збиратимуть поки що двічі на тиждень, а вартість наразі залишається без змін. Щодо регулярності вивезення, то це одне із нагальних нині завдань – так налагодити графік та маршрути, щоб контейнери не стояли переповнені. Якщо буде потрібно, сміттєвоз об‘їжджатиме той чи інший мікрорайон міста частіше. Техніки для цього тепер маємо достатньо. Головне, аби відходи не накопичувалися, і місто ставало чистим.

Проте багато залежить і від людей, адже чисто там, де не смітять.


– Чи не вийде так, що лише частина жителів платять за вивезення сміття, а всі скидають його у контейнери?


– Працівники КП «Хотинблагоустрій» продовжують роботу з підписання договорів на вивезення сміття і з іншими мешканцями вулиць, де встановлюємо контейнери. Поряд з тим, уже протягом багатьох років турбує проблема, що жителі з деяких сіл викидають непотріб у лісопосадки обабіч доріг та у міські контейнери, особливо у «базарні» дні. І тоді баки переповнюються.


Сподіваємося, запровадження централізованого вивезення сміття із сіл об‘єднаних громад сприятиме вирішенню цієї проблеми, а стихійні сміттєзвалища не виникатимуть.

Також хочу звернутися до жителів: не викидайте будівельне, важке та великогабаритне сміття у пластикові контейнери, адже вони від цього псуються. А один такий новий коштує 6000 гривень з ПДВ. Для вивезення цих відходів у КП «Хотинблагоустрій» можна замовити трактор (за тел. 2-15-66), - зазначив Михайло Горячий.
98 views0 comments