• Хотинські вісті

Коли можна буде отримати сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу

Updated: May 12, 2021Щепленим українцям видаватимуть сертифікати вакцинації проти COVID-19. Вони будуть аналогічні європейським. Наявність сертифіката дозволить українцям подорожувати без обмежень. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.


«Українські сертифікати матимуть всю необхідну інформацію про вакцинацію, яку прогнозовано вимагатимуть країни Європейського Союзу та ВООЗ», – зазначив Степанов.

Міністр наголосив, що кінцевого переліку вимог до паспортів вакцинації в ЄС поки немає. Також поінформував, що команда МОЗ разом із Міністерством цифрової трансформації України розробили відповідне програмне забезпечення, яке дозволятиме отримувати сертифікати в режимі онлайн.


Очікується, що сертифікати вакцинації з’являться в Україні вже з 1 липня 2021 року.


"Ми готові ввести будь-яку з моделей паспорта вакцинації, яка можлива в Європі: цифрову з QR-кодом, формалізовану довідку про вакцинацію міжнародного стандарту, яка на сьогодні діє в усьому світі", – зазначив глава уряду Денис Шмигаль.

За його словами, всі люди, що отримали щеплення проти коронавірусу, зареєстровані в електронній системі eHealth.


До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їх запитом і за потреби пред'явити при перетині державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке наразі є чинним.


Джерело - МОЗ України.56 views0 comments