• Хотинські вісті

Коли з’являється імунітет після COVID-щепленняПісля щеплення вакциною від коронавірусу імунітет у людини починає формуватися з 14 до 22-го дня, а в разі зараження хвороба протікатиме у легкій формі, без загрози життю. Про це, передає Укрінформ, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу Україна 24.


"Імунітет починає формуватися від 14-го до 22-го дня після вакцинації. У світі немає жодної вакцини від будь-якої хвороби, яка б на 100% захищала від захворюваності. Якийсь відсоток людей точно не захворіє, якийсь може захворіти, але людина хворітиме у легкий або безсимптомний спосіб, не потребуватиме кисневої терапії, реанімації, ця людина точно житиме. Це і має назву ефективність. Вакцина дорівнює життю", – М. сказав Степанов.


Він також додав, що побічні ефекти після щеплення від коронавірусу в Україні зафіксовані у менш як 0,5% випадків.


"Понад 92 тис. вакцинованих на ранок (19 березня – ред.), 455 зареєстрованих побічних реакцій - це менше ніж 0,5%. З них лише три реакції, які так чи інакше потребували нагляду лікаря. Всі решта – це нескладні звичайні побічні реакції", - пояснив Степанов.


Як повідомляв Укрінформ, 18 березня МОЗ отримав підтвердження про доставку в Україну до кінця березня – початку квітня 750 тис. доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня ще 1,2 млн доз цієї вакцини і вакцини Pfizer.


Також найближчим часом Україна має отримати 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca за державними контрактами. Очікується поставка вакцини "Коронавак" виробництва Sinovak та вакцини Novavax в обсязі 10 млн доз.

Джерело - Укрінформ.

22 views0 comments