• Хотинські вісті

Колективи із 5 громад зібрав фестиваль колядок і маланок у ХотиніКолективи з п‘яти громад, загалом більше сотні учасників, з‘їхалися у Хотин на щорічний фестиваль «Коляда, коляда на Хотинщину прийшла», що відбувся на Водохреща у будинку народної творчості та дозвілля.


– Для творчих колективів краю стало доброю традицією упродовж 20-ти років на завершення зимових свят збиратися разом, щоб поділитися давніми обрядовими піснями та презентувати сучасні авторські твори на різдвяну тематику, продемонструвати співочу майстерність, – так розпочала дійство ведуча Світлана Шалаєва.


Цього року фестиваль відбувся за підтримки міської ради, особисто керівника Андрія Дранчука та з ініціативи колективу Хотинського БНТД.


На жаль, пандемія внесла свої корективи, тож узяти участь змогли менше колективів, ніж планувалося, – а саме 13. Зате представляли вони аж 5 громад: Хотинську, Недобоївську, Рукшинську, Жванецьку та Лівинецьку. А загалом було більше сотні учасників.Першими виступили юні таланти вокального ансамблю Хотинської музичної школи (керівниця Вероніка Латківська).


Дарували гарний настрій майстерним виконанням учасники фольклорного колективу «Джерело» Хотинського будинку дітей та учнівської молоді (керівник Зінаїда Воронова), зразкової аматорської вокальної студії «Щасливі діти» БНТД (керівник Альона Татарчук).Уже не вперше взяли участь народний аматорський хор ветеранів «Оберіг» БНТД (керівник Юрій Кульчицький) та його солістка Валентина Швабюк, народний аматорський фольклорний колектив «Білівчанка» будинку культури с. Білівці (керівник Володимир Фонарюк) та фольклорний колектив клубних закладів Рукшинської громади. Щороку вони представляють слухачам старовинні колядки.


Оригінальними були виступи гурту «Піка» та колективу VIA GraZia від Хотинської громади. Різдвяною колядкою привітали учасниці вокального колективу закладу дошкільної освіти «Веселка» (керівник Юрій Брус).Зачарували глядачів колоритним обрядовим дійством маланкарі народного аматорського фольклорного колективу «Джулинець» будинку культури с. Зарожани.Завітали на фестиваль і творчі колективи із сусідніх громад: хор працівників культури «Оксамит» Жванецької громади, вокальний гурт «Сузір‘я» будинку народної творчості та дозвілля с. Зелена Лівинецької громади.


А на завершення усі колективи за дорученням міського голови Андрія Дранчука поздоровив начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту міськради Мирослав Микитюк і вручив подяки та подарунки.Відрадно, що на Хотинщині бережуть славні традиції, а фестиваль колядок є не конкурсом чи змаганням, а душевним різдвяним святом.

184 views0 comments